Gölbaşı Güncel Haber
HV
29 EYLÜL Perşembe 09:00

Mazlum Cihangir’den mektup var.

Etem Karaüzüm
Etem Karaüzüm
Giriş Tarihi : 08-09-2022 00:12

Besni Öğretmen Okulu Müzik Öğretmenimiz Mazlum Cihangir’den mektup var.

“Okudum” Tam tarih 23.10.2021 Saat 06:40

Sevgili Etem Karaüzüm, kaçamak bakışlar öğretmen kitabını sanırım 3 ya da 4 arayla 416 sayfa okudum ve çok etkilendim. Yaşamın kıyısından, tam içinden, deryasından geliyordu. Gün oldu gözyaşlarımı tutamadım, aksınlar öyleyse dedim, aktılar.

Gün ya da gece oldu “O kurtlarla dans” vs. Azmin zaferine tanık ettirdin. Adlarını verdiğin güzel insanlar arasında, en az beş kez adımı zikretmen, tarihe gönül mührü vurmak gibi harika bir olgu. Çok sevindiğimi belirtmek isterim. Mandolin frekansı ibretlik.

Zaman çok şeyin aynası. Daha nice nefis eserlerin olacaktır. Üretkensin kutluyor, gurur duyuyorum. İzmir’de az önce sabah ezanı okundu. Kitabını okudum bitirdim. Fiziken ama anılar anlatımlar capcanlı yaşıyorlar. İyi ki 69 yılında Besni ‘de öğretmenlik yapmışım. Zamana sıkışmadan akışkanlığı sağlamak ne güzel. Bilgeliğin ve belgeliğin daim olsun. Sağlıklar, başarılar, mutluluklar diliyorum. Sana yazarlık çok yakıştı. Selam ve sevgilerimle. Mazlum cihangir.

Etem Karaüzüm’ün notu: Sevgili Hocam.
Deseniz ki; Ya da mümkün olsa siz saygıdeğer öğretmenlerimizin yeniden öğrencisi arzuluyorum. Ta iç dünyamdan sevgilerimi iletiyorum. Öğrencin Etem  Karaüzüm.

 

 

 

YORUMLAR