Gölbaşı Güncel Haber
HV
27 MAYIS Cuma 08:27

Gözlerinin İçi Gülmek

Seydi Ertürk
Seydi Ertürk
Giriş Tarihi : 19-06-2021 14:25

Köylere kitap götürelim diye bir girişimde bulunmuştuk.Birçok kitspsever toplumsever aydın dostumuz kitap bağışında bulundu.

Kitap bağışında bulunan dostlar kendi yaşamlarında mütevazi doğal gösterişten uzak birçokları emekli aylığının dışında hiç bir geliri olmayan eğitimi seven İNSANLAR.

Bu değerli dostlara ne kadar teşekkür etsem sanırım az gelir.Değişik illerde kolilerle kitap toplayıp otobüslerle gönderen değerli eğitimciler.

Son köye kitap götürmeme sizlerle paylaşmak isterim.Ben Gazıantep te oturuyorum.Gideceğim köy 160 km .Olsun değmezmi?

Antep BESNİ deki kitapları doldurdum arabaya. Gölbaşı nda GÖLBAŞI GÜNCEL gazetesi sahibi Recep Sarkan ve değerli dostum Etem Karaüzüm.Recep bey önde ben arkada çok virajli yoldan kıvrıla kıvrıla gidiyoruz.

Sonuçta SAVRAN köyü göründü.Göksu çayını geçtik ve köydeyiz.Gölbaşı nın son köyü.Dağlık bir köy.

Köy çocukları öğremenler ve köylüleri bekler bulduk.

Kitapları indirirken çocukların gözlerinin içi parlıyor.öğretmenim bu kitapları bize mi getirdiniz bunları biz mi okuyacağız ?

Evet çocuklar bu kitaplar size ait.Siz okuyacaksınız. Müthiş bir çığlık ve parlayan gülümseyen minik gözler.O duygu anlatılmaz ancak yaşanır.

SAVRAN köyünün kitaplığında sadece 3 eski ansiklopedi vardı.Şimdi 1000 kitap 3 ansiklopedi var.

Köylülerin yağlı sıcak bazlama buz gibi yayık ayranı ikram etmeleri beni yıllar öncesinin ANADOLU köylerine götürdü.DOĞAL VE SAF KÖYLÜLER.

Yaşlı bir köylünün ne olur gitmeyin size bir koç kesmek istiyorum diye yalvarması ayrı bir duygu yaşattı.

Teşekkür ler büyük fedakarlıklarla kitap bağışlayan değerli dostlar.Teşekkürler RECEP SARKAN Teşekkürler SAVRAN ın mütevazi çok değerli köylüleri.

Seydi Ertürk. 19/06/2021

Emekli Öğretmen Gaziantep

 

YORUMLAR