DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Av.Serra Taşköprü
Av.Serra Taşköprü
Giriş Tarihi : 07-06-2020 20:52

Ben Kimim Ve Sen Kimsin?

Hepimiz insanız. Kadın ya da erkek ayırmadan adil olmak adına hareket etmemiz gereken noktadayız.

Evet ben de insanım. Kimi zaman hatalarım oldu kimi zaman günahlarım bir de suçlarım. Beni bugün ben yapan bunlar zaten. Bazen çelişkili bazen gelgitli gözüksem de neleri neden niçin yaptığımı çoğu zaman bildim. Bilmediklerimi sonradan fark ettim.

Bazılarının günah keçisi bazılarının idolü, bazılarının hatası oldum. Bazılarının çeşitli şiddetlerinin mağduru ve bazen özür dilemesi gereken ben oldum.

Kimi için günahkâr kimi için suçlu kimi için sahtekâr kimi için hasta oldum. Ben insanlar tarafından hangi konuma olumlu ya da olumsuz layık görülürken kendime güzel bir hapishane yarattım yıllarca.

O hapishanede belki de çilehanede manevi acılarla geçen yıllar yaşadım. Acılar beni kâh öfkeli kâh hasta kâh kötü yaptı.

Ancak ben cezaları infaz ederken insanların bana verdiği cezalardan çok daha acımasız ve fazlaca ceza verdim kendime.

Hak etmediğimi düşündüm mutluluğu. Suç ve Ceza eserindeki Raskolnikov gibi yıllarca kendimi ve hayatın anlamını aradım.

Vicdan azapları çektim.

Bana suçlusun dediler hemen kabullendim.

Hastasın dediler hemen kabullendim.

En büyük kötülüğü esas ben kendime yaptım ve bunu fark ettim.

En büyük engel ve kötülük kendimize koyduğumuz engeller ve yaptığımız kötülüktür.

Biz hiç ederken kendimizi ve yok sayarken kendimize yapılanları, hataları günah hatta suçları sözde hasta olmamak gerçekten mutlu olmak mümkün müdür? Tabii ki değil.

Ben düşünüyorum da adil mi yargıladım kendimi? Hayır.

Her olumsuz etkiyi ya da tepkiyi kabullenip içselleştirerek kazandım bu acılara neden olan ve öfkeye dönüşen zaferi.

Bunu da kendime layık olduğuna inandığım evet hakkettin bu insanın bu tavrını o yüzden bu insana mahkûmsun ve daha da çekmelisin zihniyetini. Dur demek yerine devam etmelisin diyen o iç sesin çıplak bıraktığı ve dur demeyen kendini değersizleştiren ve daha da vur kendine daha da vur sen buna bu insanlara ve bu insanların kötülüklerini hak ettin dercesine inatla devam eden hatalarda ısrarcı ve kendisini içten içe cezalandıran bir kişilik oldumdu.

Hayatta ne olursa olsun kendinize adil olun. Önce kendinizi ciddiye alın. Kendinize saygı ve sevgi duyun ve ne olursa olsun kendinize iyi davranın. Biz severken öldüren ayı gibi yaşarken biz hayvan severiz deyip sevdiğimiz hayvanları afiyetle yiyen, biz çelişkilerle dolu insanlar.

Asla inatlaşmayın kendinizle. Asla cezalandırılsanız bile kendinizi artı cezalandırmayın. Aynı hatalarda ısrarcı olmayın. Kimsenin sizi olumsuz etkilemesine izin vermeyin. Olumsuz eleştiriye açık olun ve mantık süzgecinden geçirin gerekirse düzeltin ve kendinizi geliştirin ancak asla kimsenin sizi kum torbasına çevirmesine izin vermeyin.

Kum torbası değilsin. Kendini affet ve özgürleştir.

Pişmanlık duyun ancak ceza çektirmeyin kendinize. Tekrarlamasanız yeterli olacaktır. Benim yaptığım hataların üzerinde ısrarcılık beni mutsuz eden insanlarla ısrarla devam etmek ve enerji vampirlerine kendimi adamak. İşte beni bunlar mahvetti.

Hiçbir şey için geç değil yaşayacaksın mutluluğu! Hapishanenden çık. Alışılmış çaresizlikten kurtul...

 

 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA