Gölbaşı Güncel Haber
HV
04 TEMMUZ Pazartesi 02:25

Adıyaman'da izinsiz akrep toplayan şüphelilere para cezası

Adıyaman'da, polis tarafından yol uygulamasında durdurulan otomobilde yapılan aramada 7 akrep ele geçirilirken, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından şüpheliye 3 bin 328 bin 799 TL ceza kesildi.

ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 01-06-2022 12:14
Adıyaman'da izinsiz akrep toplayan şüphelilere para cezası

Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri ve Narkotik Suçlarla Mücadele tarafından Adıyaman-Gölbaşı karayolunun 15'inci kilometresinde uygulama noktası oluşturuldu. Polis ekipleri tarafından şüphe üzerinde plakası ve sürücüsü açıklanmayan otomobil durduruldu. Otomobilde yapılan aramda 7 zehirli akrep ele geçirildi. Akrepler, Doğa Koruma ve Milli Parklar müdürlüğü görevlilerine teslim edildi.
Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından teslim alınan 7 akrep, Şanlıurfa Karayolu üzerinde bulunan Akdere Mevkiinden toplanan akrepleri yeniden doğaya bıraktı. Otomobilde bulunan İ.G., Z.K. ve Z.D. hakkında polis ekipleri tarafından işlem başlatılırken, her şüpheliye 109 bin 593 TL olmak üzere toplam 328 bin 779 bin TL doğadan akrep toplamak suretiyle biyolojik çeşitliliği tahrip ettikleri gerekçesiyle idari para cezası kesildi.

 

Kaynak: PHA
Haberin Videosu :

Gölbaşı GüncelGölbaşı Güncel

YORUMLAR