Gölbaşı Güncel Haber
HV
27 MAYIS Cuma 19:04

Gölbaşı CHP İlçe Başkanı Köseler İki Ailenin Barışmasına Vesile Oldu

Gölbaşı Akçabel Köyünde Geçtiğimiz günlerde bir kişinin ölümü ile gerçekleşen ve araları açılan iki aile CHP İlçe başkanı Emine KÖSELER’in girişimleriyle aralarındaki husumet sona erdi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-04-2022 15:01
Gölbaşı CHP İlçe Başkanı Köseler İki Ailenin Barışmasına Vesile Oldu

16 Mart 2022 tarihinde Gölbaşı Akçabel köyünde Ormanlık alanda hayvan sürüsünü otlatan çoban Adem Karşıt (38), sabah saatlerinde bir koyununun kurt saldırısında telef olması üzerine koyun sürüsünü köye getirmişti. Koyunları gece otlatmaya götüren Bekir Bilget'i kurt sanan Adem Karşıt tüfeği ateşledi. Kurdu vurduğunu sanan Adem Karşıt olay yerine gidince koyunun sahibi Bekir Bilget'ni vurduğunu fark etmesi üzerine sağlık ekiplerine haber vermişti.Gölbaşı Devlet hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen Bekir Bilget hayatını kaybetmişti. Olay sonrasında iki aile arası açılmıştı. Konuya duyarsız kalmayan Başkan köseler iki aile arasındaki husumetin bir an önce son bulması için görüşmelere başladı.Aileleri bir araya getirmeyi başaran köseler iki ailenin karşılıklı görüşmesi sonucu barış sağlandı.

Köseler yaptığı konuşmada ;yaşanan bu talihsiz olay iki aile içinde üzücü sonuçlar doğurdu. evlâdını kaybeden ailenin üzüntüsünü hepimiz derinden hissettik. Acısına rağmen büyüklük yapıp bizi kırmayan Mahmut Bilget amcamıza ve ailesine teşekkür ediyorum . Umarız böyle olaylar bir daha yaşanmaz . Allah acılı aileye sabır versin.“dedi.

                                                                         

Recep SarkanRecep Sarkan

YORUMLAR
Hakan 1 ay önce
Sayın başkan çok güzel bir olaya vesile olmuş. Her iki taraf adınada üzücü bir kazaydı herkes çok üzülmüştü. Gerçekten takdire şayan birşey olmuş.