GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-12-2021 12:46   Güncelleme : 30-12-2021 12:46

Milletvekili Aydın; Adyü Teknokent Şehrimize Hayırlı Olsun

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın; Sanayi, bilim VE üretim çalışmalarını nitelik ve nicelik bakımından bir faz daha yukarıya taşıyacak olan Adıyaman Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi “ADYÜ TEKNOKENT” hayırlı olsun.

Milletvekili Aydın; Adyü Teknokent Şehrimize Hayırlı Olsun

Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın; Üniversiteler, araştırma kurum ve kuruluşları ile üretim sektörlerinin işbirliği sağlanarak, ülke sanayisinin uluslararası rekabet edebilir ve ihracata yönelik bir yapıya kavuşturulması maksadıyla teknolojik bilgi üretmek, üründe ve üretim yöntemlerinde yenilik geliştirmek, ürün kalitesini ve standardını yükseltmek, verimliliği arttırmak, üretim maliyetlerini düşürmek gibi birçok amaca hizmet edecek olan ADYÜ TEKNOKENT ayrıca istihdam olanağı sağlayarak Adıyaman ve Türkiye ekonomisine büyük katkılar sunacaktır.

Bölgemizde yer alan girişimciler ve AR-GE firmaları tarafından uzun süredir takip edilen ADYÜ TEKNOKENT, Üniversitemiz akademisyenleri ve öğrencileri için de bilimsel araştırma ve inovasyon çalışmalarına imkân sağlayacak. Katma değeri yüksek teknolojik ürünleri geliştirerek ilimizin ve üniversitemizin marka değerini arttıracaktır.