KÜLTÜR-SANAT
Giriş Tarihi : 26-12-2021 18:46   Güncelleme : 29-12-2021 20:08

Yazar Etem Karaüzüm’ün Yeni Kitabı “Öğretmen” Çıktı

Yazar Etem Karaüzüm’ün altıncı romanı olan “Öğretmen” okuyucularıyla buluştu.

Yazar Etem Karaüzüm’ün Yeni Kitabı “Öğretmen” Çıktı

1956 Yılında Adıyaman’ ın Gölbaşı ilçesinde doğan Yazar Etem Karaüzüm,  sınıf öğretmeni olarak 25 yıl yurdun çeşitli bölgelerinde öğretmenlik yaptı. Daha önce yayımlanan Beni Aşık mı Edeceksin? , Bizim Hücre, Bayan Hadise, Vatanlı Vatansız  ve Bir Sevda Fısıltısı isimli beş kitabı bulunan Yazar  Karaüzüm’ün altıncı romanı olan “Öğretmen” okuyucularıyla buluştu.

 Yazar Karaüzüm “öğretmen” kitabıyla ilgili  düşüncelerini şu şekilde dile getiriyor: Bu eseri yazarken zaman tünelinde yolculuğa çıktım… zaman zaman on yedi ,on sekiz yaşlarımı yeniden yaşadım.

Hüzünlendim, duygulandım ,mutluluk gözyaşları döktüm. Ve sinirlendim. Henüz Komünizmin, Sosyalizmin, Kapitalizmin ne anlama geldiğini öğrenmeden bu isimlerle suçlandım.

O tünelde aşkla tanıştım, kavuşamamanın ıstırabını hissettim.

Kendimi zaman zaman romanın kahramanı yerine koyarak onunla ağladım, onunla güldüm. Onunla sürgün oldum. Onunla direndim. Onun yakaladığı Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlık akıl ve bilim yolunda birlikte yürüdüm.

Onun sevgilisine yazdığı küçük kağıtlardaki sözcükleri okurken  bunları “Öğretmen” mi yazdı , yoksa ben mi yazdım? sorusunu sordum kendime .