ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 21-10-2021 19:35

Adıyaman’da yaralı sokak hayvanları için ‘Patibulans’ı hizmeti - Videolu Haber

Adıyaman’da sokak için yaptığı çalışmalarla yurt genelinde adından söz ettiren Adıyaman Belediyesi, yaralı sokak hayvanları için ‘Patibulans’ı hizmete sundu..

Adıyaman’da yaralı sokak hayvanları için ‘Patibulans’ı hizmeti - Videolu Haber

Adıyaman Belediyesi, tam donanımlı hayvan ambulansıyla yardıma muhtaç ve yaralanan sokak hayvanlarının yardımına koşacak.

“Bizim için sadece insan değil, tüm canlılar önemlidir“

Adıyaman Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından hizmete sunulan Patibulans’ın tanıtım programına katılan Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Adıyaman Belediyesi’nin hayvan dostu projelerle adından söz ettirmeye devam ettiğini dile getirerek, “Sokak hayvanlarına verilen hizmeti her geçen gün arttırıyoruz. Bu anlamda bugün de ilimizdeki sokak hayvanlarının yaralanması durumunda daha acil müdahale yapılabilmesi için Patibulans’ı hizmete koyduk. Bizim için sadece insan değil, tüm canlılar önemlidir. Uzman ekibimiz ile sokak hayvanlarına 7 gün 24 saat hizmet veren Veteriner İşleri Müdürlüğümüz, sokaktaki sahipsiz hayvanların yaşamlarını sorunsuz şekilde devam ettirebilmelerini sağlamak adına gayretle çalışıyor. Hizmete sunulan Patibulans’la bu hizmetler artık daha kolay yapılabilecek. Özellikle kaza ve zehirlenme sonucu yardıma muhtaç hayvanlara acil müdahale edilebilecek. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Aynı anda 2 köpek ve 4 kedi hasta ve yaralı sokak hayvanı taşıma kapasiteli Patibulans’ın Adıyaman’da önemli bir ihtiyacı karşılayacağını söyleyen hayvan severler ise, Başkan Kılınç’a ve ekibine teşekkür etti.

 

Kaynak: PHA
Haberin Videosu :