ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 19-10-2021 14:18

Başkan Kılınç, ‘Muhtarların Günü’nü kutladı

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, ‘Muhtarlar Günü’ dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Başta Adıyaman’daki mahalle ve köy muhtarları olmak üzere tüm muhtarların gününü kutlarım” dedi..

Başkan Kılınç, ‘Muhtarların Günü’nü kutladı

‘19 Ekim Muhtarlar Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, yerel demokrasinin önemli müesseselerinden birisi olan ve ülkemizde 1829’dan bu yana faaliyetlerini sürdüren muhtarlık müessesinin tüm bireylerinin gününü kutladı.

Köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı olan muhtarların çok önemli bir görevi yerine getirdiğine dikkat çeken Başkan Kılınç, açıklamasının devamında; “Resmi Gazete’nin 2015 yılında mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe giren genelge ile 19 Ekim tarihi ‘Muhtarlar Günü’ olarak kutlanmaya başlanmıştır. Yerel demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından bir tanesi olan muhtarlık müessesesi sayesinde halk, devletle ilgili sorun ve önerilerini direk muhtara iletebiliyor ve çözümü daha kolay sağlayabiliyor. Bu anlamda biz de Adıyaman Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden bu yana muhtarlarımızla birlikte güzel çalışmalara imza attı. İnşallah bundan sonra da Adıyaman’ımız için elimizden geleni yapacağız. Bu vesileyle bir kez daha başta ilimizdeki köy ve mahalle muhtarları olmak üzere tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

 

 

Kaynak: PHA