GÖLBAŞI
Giriş Tarihi : 30-09-2021 15:01   Güncelleme : 30-09-2021 15:01

Latif KOCAMANI'ın ESNAF VE SANATKARLAR ODASI BAŞKAN ADAYLIĞI AÇIKLAMASI

Latif KOCAMANI'ın ESNAF VE SANATKARLAR ODASI BAŞKAN ADAYLIĞI AÇIKLAMASI

Latif KOCAMANI'ın  ESNAF VE SANATKARLAR ODASI BAŞKAN ADAYLIĞI AÇIKLAMASI

Saygıdeğer  Ve  Çok Değerli  Esnaf ve Sanatkarlarımız ve Odamızın Kıymetli Üyeleri;

Son günlerde Kamuoyunu meşgul eden Esnaf ve Sanatkarlar Odası Seçimleri ve kendi adaylığım ile ilgili çok çeşitli sorularla karşılaştığım için düşüncelerimi  sizlerle paylaşmak istedim.

Oda seçimlerimiz herhangi bir erteleme olmazsa 5362 sayılı kanunda belirlenen seçim takvimine göre 2022 yılı OCAK-ŞUBAT-MART  ayları içinde yapılacaktır.

Önümüzdeki seçim döneminde Cenab-ı Allah kısmet ederde o günlere Sağlıklı bir şekilde ulaşırsak tekrar GÖLBAŞI   Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına adayım. Çünkü; Bu güne kadar edindiğimiz tecrübeler ile Üyelerimize hizmet konusunda halen yapmam gereken çalışmalar olduğuna inanıyorum. Odamız Adıyaman Odalar Birliği Yönetim Kurulunda  yer almamız sayesinde bir Çok üyemizi  Adıyaman’a  göndermeden odamız tarafından işlemleri hızlı bir şekilde yapılmasını sağlamaktayız.  Birlik Yönetim Kurulunda olmamız  esnafımızın  sorunlarını daha iyi dile  getirmemize vesile olmuştur.

Öncelikle bana güvenerek destek olan, benimle beraber bu yola çıkan odamız  Yönetim Kurulumuza ve üyelerimize  çok teşekkür ediyorum. Rabbim bu çıktığımız yolda bizleri utandırmasın.

Değerli meslektaşlarım: Biz bu yola çıkarken kimin neyi,neden yapmadığını sorgulayarak değil biz neleri nasıl yaparsak esnafımıza faydamız olacak bunun gayreti ve çabası içerisinde olduk ve olmaya devam edeceğimizden kesinlikle emin olabilirsiniz. Amacımız ayrıştıran, uzaklaştıran ve ayrımcılık yapan bir anlayışla değil;  Tüm esnafımızı birleştiren, kaynaştıran sevinçte ve kederde bir olabilen bir yönetim anlayışı ile önceki dönemde olduğu gibi  yine bu dönem de  Sizlerin  Bana ve Yönetim Kuruluna vereceğiniz destekle emin adımlarla devam edeceğimizden hiç şüpheniz olmasın.  Bizler bu Azim  ve Hizmet aşkıyla Her daim Esnafımızın  yanında olmaya devam edeceğiz.

1,5  yıldır tüm dünyayı ve ülkemizi tehdit eden salgın hastalık da Bizler Oda Olarak her daim yerinde ve zamanın da Esnafımızın yanında yer almış  Ve Oda olarak gücümüzün imkanlarımızın yettiğince gerek oda olarak gerek İlçemiz Kaymakamlığı,  Belediye Başkanlığı ve gerekse diğer  Kurum ve Kuruluşlarla  Esnafımıza destek  olmaya çalıştık yine Desteklerimiz halen devam etmek de ve Esnafımızın her türlü sorunlarına çözüm odaklı olmaya çalışmaktayız. 

Her gün mantar gibi büyüyen zincir marketler ve sermaye gücüne karşı  mücadelemizin  her daim devam edeceğinden emin olabilirsiniz.  Yönetim Kurulu olarak  Zincir Marketleri odamıza gelen Millet Vekillerine ileterek Meclis de dile gelmesini   sağladık,  Bu Konuya Medyada da Yer verildi.  Lakin Odamızın da gücü malumunuz bir yere kadar olduğundan bunda bizlerde Tüm Yurt da olduğu gibi  etkili olamamaktayız. Bunun bilincinde ve Farkındayız Ama Biz yılmadan Zincir Marketlere karşı  Mücadelemizi  devam ettireceğiz.

Gölbaşı Esnaf Odası Başkanlığı Olarak Görev yaptığımız süreç de  Yaptığımız hizmet ve Çalışmalar Allahın izni ve  Sizlerin desteği ile geçmişte yaptığımız ve bundan sonra da yapacağımız çalışmalarımızın ve hizmetimizin Teminatı olacağından emin olabilirsiniz.

Seçimlerimizin, Seçim çalışmalarının Sağlıklı, huzurlu ve sükûnet içinde kimseyi kırmadan saygı çerçevesinde geçmesini diliyor, Kazananın daima üyelerimiz olması temennisi ile  Selam ve Saygılarımı  sunuyorum.

                                                                                  Latif  KOCAMAN

                                                                                  Adıyaman Gölbaşı   

                                                                                   Esnaf ve Sanatkarlar Odası

                                                                                   Başkanı ve Başkan adayı,