ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 19-09-2021 20:14

Kent protokolünden Şehit ve Gaziler Derneğine ziyaret

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar ve beraberindeki heyet, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Türkiye Muharip Gaziler Derneği Adıyaman Şubesi ile Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Adıyaman Şubesini ziyaret etti..

Kent protokolünden Şehit ve Gaziler Derneğine ziyaret

Vali Mahmut Çuhadar’la birlikte ziyaretlere, Belediye Başkan Yardımcısı Şerif Ayaz, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Feyzullah Karaaslan, Askerlik Şubesi Başkanı Yüzbaşı Yasin Gündoğmuş ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi Çelik eşlik etti.

İlk olarak Türkiye Muharip Gaziler Derneğini ziyarete eden ve Dernek Başkanı Kıbrıs Gazisi Ahmet Okutan tarafından karşılanan Vali Mahmut Çuhadar, dernek faaliyetleri ve çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Buradaki ziyaretin ardından Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneğini ziyaret eden Vali Mahmut Çuhadar ve beraberindekiler, TÜMŞAD Başkanı Hacı Erdengi ve dernek üyeleri tarafından kapıda karşılandı.

Burada da şehit aileleriyle sohbet eden Vali Mahmut Çuhadar, derneğin çalışmaları hakkında Dernek Başkanı Hacı Erdengi’den bilgi aldı.

“Şehitlerimizin kıymetli emanetlerine ve gazilerimize devletimizin gönül kapıları sonuna kadar açıktır”

Ziyaretler sonunda açıklama yapan Mahmut Çuhadar, ”Şehitlerimizin hakkını ne yapsak ödeyemeyiz. Milletimizin birlik ve bütünlüğü ile aziz vatan toprakları için can veren kahraman şehitlerimize ve gazilerimize her zaman şükran borçluyuz. Şehitlerimizin kıymetli emanetlerine ve gazilerimize devletimizin gönül kapıları sonuna kadar açıktır.  Şehitlerimizin ve gazilerimizin anılarının canlı tutulduğu bu duygu dolu ortamda, kıymetli şehit ailelerimizle ve kahraman gazilerimizle bir araya gelmekten mutluluk duyuyorum. Bu vesile ile şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum” dedi.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Okutan ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Adıyaman Şube Başkanı Hacı Erdengi’de, her fırsatta şehit ailelerinin yanında olan, yakın ilgi gösteren Vali Mahmut Çuhadar’ın ve kent protokolüne ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Kaynak: PHA