SİNCİK
Giriş Tarihi : 16-09-2021 20:55

Ahmet Aydın: Hızlı tren projemiz hız kesmeden devam ediyor

AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, TCDD Genel Müdür Vekili Metin Akbaş ile bir araya gelerek hızlı tren projesi hakkında bilgi aldı..

Ahmet Aydın: Hızlı tren projemiz hız kesmeden devam ediyor

AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, gerçekleşen ziyarette, Gölbaşı-Adıyaman-Kâhta Hızlı Tren Projesi’nin etüt proje ve araştırma mühendislik hizmetleri işi süratle devam ettiğini söyledi.

Yapılan son durum hakkında bilgiler alan Aydın, “Gölbaşı-Adıyaman-Kâhta Hızlı Tren Projesi’nin etüt proje ve araştırma mühendislik hizmetleri çalışmaları devam etmektedir. Nihai 1/2000’lik güzergâh planı 31 Ağustos 2021 tarihinde onaylanmıştır. Ancak arazi etüt araştırma çalışmalarına daha önce başlanılmış olup halen devam etmektedir. Sahada 7 adet sondaj makinesi bulunmakta olup sondaj arazi çalışmalarının Kasım 2021 sonunda bitirilmesi hedeflenmektedir. Projenin nihai durumuna göre yapılması planlanan sondaj sayısı 310 adet (13.355 m), şimdiye kadar yapılan sondaj sayısı 136 adet (6.130 m), kalan sondaj sayısı 174 adettir (7.225 m). Sondaj arazi çalışmalarında yüzde 44 seviyesine ulaşılmıştır. Projenin tamamının Haziran 2022 ayı içerisinde bitirilmesi planlanmıştır. Bu bağlamda Adıyaman ulaşımına büyük bir katkı sağlayacak olan hızlı tren projesinde çalışmalar milletvekili arkadaşlarımızla beraber sürdürdüğümüz takip ve gayretlerimizle adım adım ilerlemeye devam etmektedir. Her türlü gelişme ve projenin ilerleme safhalarını hemşerilerimizle paylaşmaya devam edeceğim” dedi.

 

Kaynak: PHA