EĞİTİM
Giriş Tarihi : 14-09-2021 18:51

Başarılı öğrencilere kayıt desteği

Adıyaman Belediyesi, bu yıl üniversite sınavında ilk 20 bine giren kent genelinde öğrencilere, 1.000 TL kayıt desteğinde bulunacak..

Başarılı öğrencilere kayıt desteği

Adıyaman’da eğitim kalitesinin artması için her türlü projeye ve talebe destek veren Adıyaman Belediyesi, bu yıl üniversite sınavında ilk 20 bine girerek başarı elde eden öğrencilere de desteklerini sürdürüyor.

Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç tarafından üzerinde hassasiyetle durulan eğitim konusunda gerçekleştirilecek olan yardım başvurularının başladığını söyleyen yetkililer, şartları uyan öğrencileri Adıyaman Belediyesi’ne davet etti.

“Öğrencilerimize kayıt yaptırmaları durumunda 1.000 TL destek sağlayacağız”

Konu hakkında açıklama yapan Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, “Bu yıl üniversite sınavında ilk 20 bine girme başarısı gösteren Adıyaman il merkezi ve merkeze bağlı köylerde ikamet eden öğrencilerimize kayıt yaptırmaları durumunda 1.000 TL kayıt masrafı desteğinde bulunacağız. Bunun için başvurularımız başladı. Adıyaman Belediyesi ana bina zemin katta bulunan Beyaz Masa birimine yapılacak olan başvurular için öğrencilerimizden, Adıyaman il merkezinde yada merkeze bağlı köylerde ikamet ettiklerine dair ikametgah belgesi, 2021 yılına ait üniversite sonuç belgesi, üniversite kayıt belgeleri ile iban numaralarını gösteren belgeyi istiyoruz. 20 Eylül’e kadar devam edecek olan başvurularla ilgili bilgi almak isteyen öğrencilerimiz, belediyemizin web sitesini ziyaret edebilir. Tüm öğrencilerimize bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum” dedi.

Yetkililer ise, başvurular için dikkat edilmesi gereken hususları şöyle sıraları: “İstenilen belgelerde, e-Devlet üzerinden alınan kare kodlu belgeler geçerli olacaktır. Başvurular mesai saatleri içerisinde yapılabilecektir. Ve belirtilen tarih olan 20 Eylül 2021 Pazartesi gününden sonra yapılacak olan başvurular kabul edilmeyecektir.”

 

Kaynak: PHA