ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 09-09-2021 13:44

Başkan Erdoğan, Samsat ilçesinde çalışmaları inceledi

Adıyaman İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Can Erdoğan, Samsat İlçesini ziyaret ederek, ilçeye bağlı köylerdeki çalışmaları yerinde inceledi..

Başkan Erdoğan, Samsat ilçesinde çalışmaları inceledi

İl Genel Meclisi Üyeleri Osman Deniz ve Ümit Tuncer, Samsat Belediye Başkanı Halil Fırat, AK Parti Samsat İlçe Başkanı Hasan Erdem, İl Genel Meclisi Üyesi Osman Deniz ve Ümit Tuncer ile birlikte Samsat İlçe Kaymakamı Aziz Oğuz Alemdaroğlu'nu makamında ziyaret eden Başkan Erdoğan, Samsat ilçesinde yapılan hizmetleri ve yapılacak çalışmalarla ilgili görüş alış verişinde bulundu.

Ardından Samsat Belediye Başkanı Halil Fırat’ı ve AK Parti Samsat İlçe Başkanı Hasan Erdem'i ziyaret eden Başkan Erdoğan, Lavanta Bahçesini ve Belediyenin Sosyal Tesisini gezdi.

Daha sonra Başkan Erdoğan ve beraberindeki heyet, yapımı süren yol bakım ve onarım çalışmalarını yerinde inceleyerek, köy muhtarları ile bir araya geldi.

“Köy ve mezra yollarının tamamı asfaltlıdır”

Burada Samsat'a bağlı köylerimizde ki çalışmaları değerlendiren Meclis Başkanı Mehmet Can Erdoğan, “Samsat İlçemizin 16 köy ve 20 mezra olmak üzere 36 yerleşim alanı vardır. Köylerimizin ulaşım ağı; 86 kilometre birinci derecede, 20 kilometre ise ikinci derecede olmak üzere toplamda 106 kilometrelik yol ağımız bulunmaktadır. Köy yollarımızın mezralar da dahil olmak üzere tamamı asfaltlıdır. Bu yol ağımızın bakım ve onarımı İl Özel İdaremiz tarafından her yıl düzenli olarak yapılmaktadır. Onun yanı sıra köylerimizde çöp toplama uygulaması munzam bir biçimde gerçekleştirilmektedir. İlkbaharın başlangıcında köylerimizde haşere ile mücadele kapsamında başlayan ilaçlama çalışmaları, sonbahar mevsiminin sonuna kadar devam etmektedir. Samsat İlçemize bağlı köylerimizde altyapı hizmeti sunulmaktadır. Bunun neticesinde altyapısı tamamlanan köylerimize akabinde köy içi kilitli parke hizmeti de verilmiş bulunmaktadır. 2021 yılının sonuna doğru Samsat İlçemizin köylerinde köy içi kilitli parke de ki hedefimiz 130 bin metrekare olarak belirlemiş bulunmaktayız. Bunun haricinde köylerimizde içme suyu sorunu bulunmamakla beraber 34 yerleşim yerine Recep Gurubunda cazibeli içme suyu hizmeti sunulmaktadır. Recep grubunda ki içme suyu hattında ki eksikliklerin giderilmesi ve yeniden bu hattın sil baştan yenilenmesi için Milletvekilimiz Ahmet Aydın konuyla bizzat ilgilenmektedir” dedi.

Başkan Erdoğan, konuşmasının devamında ise, “Köylerimizin çoğunda taziye evlerimiz vardır ve geriye kalan diğer köylerimizi de tamamlamayı hedefliyoruz. Her anlamda köylerimiz için yoğun emek ve çaba sarf eden, gerçek manada köylerimize hizmet kazandırılması için gece gündüz koşturan Sayın Valimize, Sayın Vekillerimize, İlçe Kaymakamımıza, Belediye Başkanımız ve İl Genel Meclisi Üyelerimize teşekkür ederiz. İnşallah birlik ve beraberlik içerisinde Samsatımız için, köylerimiz için var gücümüzle hizmet etmeye devam edeceğiz" ifadelerine yer verdi.

 

Kaynak: PHA