GERGER
Giriş Tarihi : 06-09-2021 11:09

Takoran Vadisi yerli ve yabancı turistleri bekliyor - Videolu Haber

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, bölgenin cazibe merkezlerinden biri olan ‘Takoran Vadisi’ne yaptığı yatırımlarla turizmin gelişmesine doğrudan katkı sağlıyor..

Takoran Vadisi yerli ve yabancı turistleri bekliyor - Videolu Haber

Şanlıurfa ve Adıyaman'ın Kahta ilçesi ile Siverek ilçesi sınırlarında bulunan ve keşfedilmeyi bekleyen eşsiz doğal güzellikleriyle son zamanlarda kamp yapmak isteyenlerin uğrak mekânı olan Takoran Vadisinde, 250 araçlık otopark çalışmalarını tamamlayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, tur tekneleri için inşa edeceği liman çalışmalarını ise sürdürüyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün öncülüğünde yürütülen hizmetlerle vadiyi cazibe merkezi haline getirmekte kararlı olan Büyükşehir Belediyesi,  yaklaşık 20 kilometre uzunluğundaki vadiyi ziyaret etmeye gelen yerli ve yabancı turistler için bölgede mesaisine devam ediyor.

Görenleri kendisine hayran bırakan Takoran Vadisi'nin bulunduğu Baki Mahallesi Muhtarı Sıtkı Köprüdüz, vadide büyükşehir belediyesi tarafından yürütülen hizmetlerden oldukça memnun kaldıklarını belirterek, “Büyükşehir Belediye Başkanımız, öncelikle otoparkımızı yaparak bizleri tozdan ve dumandan kurtardı. Şimdi de tekneler için liman inşaatımız devam ediyor. Ayrıca yerli ve yabancı turistlerimiz için seyyar tuvaletler konuldu. Bu hizmetlerin yapılmasında emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül’e ve tüm ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Mahalle Sakinlerinden Zeynel Düzköprü ise, Takoran Vadisi’nde hizmetin devam ettiğini, büyükşehir belediyesi tarafından yapılan liman ve otopark çalışmalarıyla ziyaretçiler artık daha rahat edecek diyerek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Kaynak: PHA
Haberin Videosu :