SİYASET
Giriş Tarihi : 30-08-2021 21:09

Başkan Binzet'ten 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, "30 Ağustos Zafer Bayramı"nın 99. yıl dönümü ile ilgili bir kutlama mesajı yayımladı..

Başkan Binzet'ten 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, mesajında; “Aziz Türk milletinin hürriyet ve istiklaline olan inancını bütün dünyaya haykırdığı, milli ruhunu ve onurunu yücelttiği, egemenliğin kayıtsız ve şartsız millete ait olduğunu simgeleyen Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunu müjdeleyen 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı, büyük zaferin 99. yıl dönümünde milletçe gurur ve coşkuyla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

“Anadolu’dan hiçbir gücün bizleri söküp atamayacağının da en büyük göstergesi olmuştur”

Binzet, açıklamasının devamında ise, “Tarihi destanlarla dolu Türk Milleti, dün olduğu gibi bugün de, istikbalde de istiklalde de kendini feda etmekten kaçınmayacaktır. Milletimizin, dünya tarihine geçen 30 Ağustos kahramanlık destanı Anadolu’dan hiçbir gücün bizleri söküp atamayacağının da en büyük göstergesi olmuştur. Türk milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten duygularımla kutluyor, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve rahmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

Kaynak : PHA