GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-08-2021 22:47

Adıyaman MÜSİAD’dan aşure ikramı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adıyaman Şubesi, Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure ikram etti..

Adıyaman MÜSİAD’dan aşure ikramı

Adıyaman Organize Sanayi camisinde düzenlenen aşure dağıtım etkinliğine, Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, AK Parti Adıyaman Milletvekili ve Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın, Ak Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu, İl Müftüsü Mehmet Taşcı, Adıyaman Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Çelenk, STK temsilcileri, yönetim kurulu üyeleri sanayi çalışanları ve vatandaşlar katıldı. 

Muharrem ayı nedeni ile aşure dağıtımı gerçekleştirdiklerini ifade eden MÜSİAD Adıyaman Başkanı Mehmet Sait Göksu, “Muharrem ayının tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu ayın Müslümanlar üzerinde üç önemli unsuruyla bilinmektedir. Bu nedenle bizde birlik beraberlik adına teşkilat olarak böyle bir program tertipledik. İnşallah bu süreçte birlik beraberliğimiz daim kılacak çünkü Muharrem ayında 10 peygamberimizin bolluk ve bereketi olduğunu biliyoruz. Hamdolsun Aşure birliktelik, paylaşım barışın simgesi. Arkadaşlarımız ile birlikte bir aşure yiyebildik. Birlik, beraberliğin ve bereketin bol olduğu bu ayı, aşuremiz hayırlara vesile olmasını diliyorum. Katılanlara da teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaynak : PHA