KÜLTÜR-SANAT
Giriş Tarihi : 20-08-2021 15:39

Nemrut Dağı'nın Zirvesinde Trio Patara konser verecek

UNESCO'nun dünya kültür mirasları arasında yer alan, güneşin doğuşu ve batışının devasa kral ve tanrı heykellerin arasında en güzel izlendiği 2 bin 206 metre yükseklikteki Nemrut Dağıvnın zirvesinde engellilerin sorunlarına dikkat çekebilmek ve ‘çocuk felcine’ son diyerek Trio Patara grubu konser verecek..

Nemrut Dağı'nın Zirvesinde Trio Patara konser verecek

Engellilerle 1-3 Ekim tarihleri arasında Nemrut Dağının Zirvesine tırmanmaya hazırlanan Adıyaman Nemrut Rotary Kulübü hazırlıklara başladı.

Geleneksel hale getirilen ve bu yıl 21. si düzenlenecek olan “Engellilerle Zirvede Nemrut'a Tırmanıyoruz-XXI” projesi kapsamında 2206 metre yükseklikteki Nemrut Dağı zirvesi bu kez Flüt Sanatçısı Lelya Bayramoğulları, Arp Sanatçısı Aslıhan Güngör ve Soprano Nurdan Küçükekmekçi’den oluşan “TRİO PATARA” grubunun muhteşem konseriyle renklenecek.  

Rotarynin uluslararası projelerinden birisi olan Polıo (çocuk felci) ve engellilerin sorunlarına dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla Tanrıların Göksel Tahtı Nemrut dağı, dev konsere ev sahipliği yapacak. 

2020 Turizm yılının ‘Patara yılı’ olması nedeniyle bölgenin ve ülkemizin tanıtımına büyük katkılar sağlayan “Trio Patara” grubu, doğu ve batı kültürünü yansıtacak eserlerin seslendirileceği konserde aynı zamanda güneşin doğu ve batışı takip edilecek.

1-3 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan uluslararası bu organizasyona, Rotary 2430., 2420. ve 2440. Bölge Federasyonlarına bağlı Rotary Kulüpleri, Antalya, Ankara, İstanbul, Çorlu, İzmir, Eskişehir, Adana, Mersin, Gaziantep ve Malatya gibi birçok ilin yanı sıra yurtdışından farklı ülkelerden gelecek olan engelliler, rotaryenler ve yüzlerce ziyaretçinin katılması bekleniyor.

Kaynak : PHA