ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 19-08-2021 18:04

Selzedelere Adıyaman Belediyesi'nden 1 Milyon TL bağış

Adıyaman Belediyesi, sel felaketinin yaşandığı Kastamonu’ya araç ve personel desteğinin ardından düzenlediği yardım kampanyasına 1 Milyon TL nakdi destekte bulundu..

Selzedelere Adıyaman Belediyesi'nden 1 Milyon TL bağış

Geçtiğimiz hafta Batı Karadeniz’de meydana gelen sel felaketinin yaralarını sarmak için büyük bir dayanışma örneği sergileyen Türk milleti, selin vurduğu Kastamonu ve çevresindeki bölgeler için seferber oldu.

Daha önce orman yangınlarının meydana geldiği illere destek olan Adıyaman Belediyesi, sel felaketinin yaşandığı Kastamonu’da yaraların sarılması için başlatılan yardım kampanyasına 1 Milyon TL bağışta bulundu.

Yapılan kampanya hakkında bilgi veren Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlara başsağlığı, ailelerine de sabır dileyerek başladığı konuşmasında, “Oldukça zor günler geçiren Kastamonu, Karabük, Sinop başta olmak üzere tüm Karadeniz bölgesindeki halkımıza geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum. Sel felaketinin yaşandığı ilk saatlerde bölgeye Kombine Kanal Açma Makinası, su tankeri ve personelimizi göndererek, yaraya bir nebze olsun merhem olmaya çalıştık. Devletimizin büyük gayretiyle felaketin izleri çabucak silinmeye çalışılsa da, dayanışma ruhunu en üst seviyede tutarak buradaki halkımızın yanında olduğumuzu göstermek için şimdi de, Kastamonu için düzenlenen yardım kampanyasına Adıyaman Belediyesi olarak 1 milyon TL bağışta bulunduk. İnşallah bu desteğimiz oradaki kardeşlerimizin yaralarının sarılmasına az da olsa katkı sağlar. Allah’ın izniyle bu zor zamanlarda hep birlikte çıkacağız” dedi.

Kaynak : PHA