BESNİ
Giriş Tarihi : 18-08-2021 19:43

Besni’de ‘şire’ pazarı yenileniyor

Adıyaman'ın Besni ilçesinde geçtiğimiz yıl yoğun kar yağışı nedeniyle çatısı çöken Besni Kapalı Şire Pazarı’nda baştan aşağıya yenileniyor..

Besni’de ‘şire’ pazarı yenileniyor

Geçtiğimiz kış mevsiminde yaşanan yoğun kar yağışı nedeniyle çatısı çöken Besni ilçesinin en çnemli alışveriş merkezi arasında yer alan Besni Kapalı Şire Pazarı, Besni Belediyesi tarafından onarılıyor.

Yapılan çalışma hakkında açıklama yapan Besni Belediye Başkanı Eyyup Mehmet Emre, “Kış ayında yoğun kar yağışı nedeniyle çatısı çöken kapalı şire pazarımızın yenileme çalışmalarına başladık. Çatı yapımının ardından zemin çalışmalarına başladığımız kapalı şire pazarımızı yeni görünümüyle Besnili Hemşerilerimizin hizmetine sunuyoruz. Ayrıca burada bulunan esnaflarımızın mağduriyetini en kısa sürede gidermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Besni’deki ve gurbette yaşayan her vatandaşımızın alışveriş için uğrak mekânı olan şire pazarımız doğal ürünlerin satışının yapıldığı yerdir ve ilçemiz ekonomisinde önemli yere sahiptir. Ayrıca köyden gelen vatandaşlarımızın da kendi ürettikleri ürünleri de satarak ekonomisine katkı sağladığı bir mekân olma özelliğine sahiptir.” dedi.

 

Kaynak : PHA