ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 18-08-2021 08:51

Esnaflar Başkan Kılınç’a teşekkür

Korona virüs (Covid-19) sürecinde halkın her kesimine sağladığı ayni ve nakdi desteklerden dolayı Adıyaman Belediyesi’ni ziyaret eden esnaf temsilcileri, son olarak esnafa sağlanan 9 milyon TL’lik yardımdan dolayı Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’a teşekkür etti..

Esnaflar Başkan Kılınç’a teşekkür

Son bir yılda binlerce aileye 17 milyon TL’yi aşan sosyal yardım desteğinde bulunan Adıyaman Belediyesi, yaklaşık 4 bin 100 esnafa toplam 9 milyon TL’lik destek verdi.

Yapılan desteklerden dolayı Adıyaman Belediyesi’ni ziyaret eden esnaf temsilcileri, Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç ile bir araya gelerek teşekkürlerini iletti.

Adıyaman Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşen ziyarette, Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ziya Duranay ile çeşitli meslek odaları başkanlarını ağırlayan Başkan Kılınç, vatandaşın kendi parasını yine vatandaşa dağıttıklarını söyleyerek, bu tarz yardımların devam edeceğini dile getirdi.

Yapılan ziyaretten dolayı esnaflara teşekkür eden Başkan Kılınç, “Adıyaman Belediyesi olarak vatandaşlarımıza son bir yılda 17 milyon TL’yi aşan sosyal yardımda bulunduk. Bu yardımlardan; kısıtlamalarda kepenk kapatmak zorunda kalan esnafımız, uzaktan eğitime geçen öğrencilerimiz, sokağa çıkma kısıtlamalarında en çok özveriyi gösteren yaş gruplarından olan 65 yaş üstü vatandaşlarımız ve ülkemize sığınarak ilimizde yaşayan mülteci kardeşlerimiz yararlandı. Öte yandan, çeşitli mahallelerde bulunan borç defterlerindeki borçları da hayırsever vatandaşlarımız ile birlikte kapatıp, askıda ekmek ve tablet bağışı gibi kampanyalarda bulunarak dayanışma halkasını genişlettik. Bu yardımların sonuncusu da esnafımıza yaptık. Pandemi sürecinde genelge ile işyeri kapanan esnaflar başta olmak üzere tüm mağdur hemşerilerimize ayni ve nakdi destekte bulunmak için Belediye Meclisimizin Mayıs ayında kabul ettiği 10 milyon TL tutarındaki son yardım paketinin dağıtımı yapıldı. Bu yardımlarla hemşerilerimizin sıkıntılarına bir nebze olsun çare olabiliyorsak ne mutlu bize” dedi.

Esnaf temsilcileri adına söz alan Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ziya Duranay ise, “Sayın başkanımızı en zor zamanımızda da yanımızda görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Şehrin lokomotifi durumunda olan esnafa bu zorlu süreçte destek olan başkanımıza ve diğer emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

Kaynak : PHA