ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 16-08-2021 16:25

Adıyaman Belediyesi’nden sel bölgesine destek

Ülkemizin birçok noktasında geçtiğimiz günlerde etkili olan orman yangınlarını söndürme çalışmalarına destek olan Adıyaman belediyesi, Batı Karadeniz’de yaşanan sel felaketinde afetzedelere yardım için harekete geçti..

Adıyaman Belediyesi’nden sel bölgesine destek

Türkiye’yi etkisi altına alan doğal felaketlerle mücadelede ön sıralarda yer alan Adıyaman Belediyesi, geçtiğimiz hafta orman yangınlarının etkili olduğu Hatay, Osmaniye, Marmaris ve Manavgat’a araç ve personel göndererek, orman yangınlarını söndürmek için gerçekleştirilen seferberliğe katılmıştı.

Konuyla ilgili bilgi veren yetkililer, “Ülkemizin kuzeyinde etkili olan aşırı yağışlardan dolayı birçok ilde meydana gelen sel felaketinin yaralarının en kısa sürede sarılabilmesi için Adıyaman Belediyesi olarak bölgeye araç ve personel gönderdik. Özellikle Kastamonu’da yaşanan sel felaketinde yaraların en kısa sürede sarılmasına yardımcı olmak üzere Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan Kombine Kanal Açma Makinası ile personelimizi bölgeye gönderdik” şeklinde konuştular.

 

Kaynak : PHA