GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-08-2021 16:25

Adıyaman'da şehitler için mevlit okutuldu - Videolu Haber

Adıyaman’da terör örgütü PKK’nın yola döşedikleri el yapımını patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Yılmaz Özer, Jandarma Uzman Çavuşlar Mehmet Kürşat Yılmaz, Tuncer Doğan ve Oğuzhan Tekerek şehadetinin üçüncü yılında Mevlid-i Şerif programıyla anıldı..

Adıyaman'da şehitler için mevlit okutuldu - Videolu Haber

16 Ağustos 2018 tarihinde Adıyaman’a bağlı Dağ Kuyucak Köyü kırsalında icra edilen operasyon sırasında güvenlik güçlerine takviye için giden ve Jandarmaya ait zırhlı aracın geçişi sırasında bölücü terör örgütü mensuplarının daha önce yola döşedikleri EYP’nin patlatılması sonucu Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Yılmaz Özer, Jandarma Uzman Çavuşlar Mehmet Kürşat Yılmaz, Tuncer Doğan ve Oğuzhan Tekerek şehit olmuştu.

Adıyaman şehitleri için Yenipınar Camii’nde düzenlenen mevlit programına, Vali Mahmut Çuhadar, Belediye Başkan Vekili Şerif Ayaz, Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, bazı kurum amirleri, jandarma ve emniyet personeli ile vatandaşlar katıldı.           

Öğle namazı öncesi başlayan mevlit programında, din görevlileri Kur’an-ı Kerim, Mevlid-i Şerif okunarak, ilahiler seslendirildi.

Yapılan duanın ardından sona eren program sonunda açıklama yapan Vali Mahmut Çuhadar, “Vatandaşlarımızın huzur ve güveni, milletimizin birlik ve beraberliği ile kutsal vatan topraklarının bölünmez bütünlüğü uğruna şehadet mertebesine erişen Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Yılmaz Özer, Jandarma Uzman Çavuşlar Mehmet Kürşat Yılmaz, Tuncer Doğan, Oğuzhan Tekerek ve tüm şehitlere Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :