SPOR
Giriş Tarihi : 06-08-2021 21:59

Eskrim Federasyon Başkanı Adıyaman’da

Türkiye Eskrim Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Murat Atalı ve beraberindeki heyet, Adıyaman Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş'i ziyaret etti..

Eskrim Federasyon Başkanı Adıyaman’da

Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş’e Eskrim branşında göstermiş olduğu gayretli çalışmalarından ve sporculara sağladığı desteklerden dolayı teşekkür eden Türkiye Eskrim Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Murat Atalı, Adıyaman’da büyük organizasyonlar yapabilmek için sizlere elimizden gelen desteği vermekten mutluluk duyduklarını söyledi. 

“Adıyaman’da 59 milli eskrim sporcusu bulunmaktadır”

Kent genelinde devam eden eskrim çalışmalarının yanı sıra mevcut ve gerçekleştirilmesi planlanan projeler hakkında bilgi veren Fikret Keleş ise, "İlimizde eskrim önemli branşlardan biri. Eskrimde 10 kulüple Adıyaman'da faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. İlimizde eskrim branşında milli takımlarda ve uluslararası müsabakalarda yarışmış ve ülkemizi temsil etmiş sporcu sayımız 24 Bayan 35 Erkek olmak üzere toplam 59 Milli Eskrim sporcusu bulunmaktadır. Eskrim başarılarla isminden söz ettiren bir branş haline geldi. Başarılar arttıkça ilgi de artıyor. Dolayısıyla bu ilgiye de karşılık vermek gerekiyor. Büyükler Flöre kategorisinde 2 sporcumuz Milli takım kampında. Bu doğrultuda federasyonumuz ile birlik içinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Adıyaman’da eskrim branşında çok başarılı sporcular yetiştiğine dikkat çeken Keleş, ”Spor Adıyamanlı gençler için adeta bir tutku haline dönüştü. Bu durumdan çok memnunuz. Çünkü gençlerimizin sokak kültüründen ve kötü alışkanlıklardan uzakta spor kültürü ile yetişmesi gelecekte kendilerini başarıya götürecektir. Federasyon olarak sizlerin de ilimizde desteği ve sağladığı katkılar için ayrıca teşekkür ederim. Umarım gelecekte çok daha büyük yarışmalara ev sahipliği yaparız. Ben ilimizi ve müdürlüğümüzü ziyaretlerinden dolayı Federasyon Başkanımız Prof. Dr. Murat Atalı ve heyetine teşekkür ederim” diye konuştu.

Ziyarette, Türkiye Eskrim Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Murat Atalı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş’e eskrim branşında vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür plaketi verdi.

 

Kaynak : PHA