SİYASET
Giriş Tarihi : 30-07-2021 14:35

MHP’li Özgün: Kıbrıs Türk olarak kalacaktır

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adıyaman İl Başkanı Hüseyin Özgün, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) hakkında yapmış olduğu değerlendirmesinde, “Kıbrıs Türklerindir, Türklerinde olacaklardır ve Türk olarak kalacaktır” dedi..

MHP’li Özgün: Kıbrıs Türk olarak kalacaktır

Başkan Özgün, katıldığı bir televizyon kanalında KKTC hakkında yapmış olduğu açıklamasında; “Özellikle Kıbrıs Türklerindir ve Türklerin de olacaklardır ve Türk olarak kalacaktır. Türkiye Cumhuriyeti olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Başkanım Dr. Devlet Bahçeli bir müddet Kıbrıs’a gittiler ve Kıbrıs için Türkiye Cumhuriyeti, Türk hükümeti her fedakarlığı yapmaya hazırdır. Biz Kıbrıs’taki vatandaşlarımız bizim kardeşimiz, bizim akrabamızdır ve bundan böyle sayın cumhurbaşkanımızın ifade ettiğine göre, Kıbrıs artık Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti değil, Kıbrıs Cumhuriyeti olarak ismi değişecektir. Ve cumhurbaşkanımız Kıbrıs’ta büyük bir cumhurbaşkanlığı için külliye Türkiye olarak yaptırmayı düşünüyor. Buradan da bunun hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmasının devamında MHP olarak üye seferberliği başlattıklarını kaydeden Başkan Özgün, “Özellikle geçen hafta geçirmiş olduğumuz mübarek Kurban Bayramını Adıyamanlı hemşerilerimin bayramını kutluyorum. İnşallah önümüzdeki günlerde bu illet olan korona virüs hastalığından kurtularak bayramları yaşayacağız.  Çünkü bu bayramda biraz kısıtlı bir bayram geçirdik. Tez zamanda inşallah bu hastalığı atlatacağız. Bugüne kadar bu hastalıktan vefat eden vatandaşlarımıza, Allah’tan rahmet diliyorum, sahiplerine başsağlığı diliyorum ve şu an hasta olan, hastanelerde yatan hastalarımıza da acil şifalar diliyorum ve Milliyetçi Hareket Partisi olarak bugüne kadar hastalıktan dolayı biraz kısıtlı hareket ediyorduk ama artık yavaş yavaş siyasi arenada varlığımızı göstereceğiz, siyasi çalışmalarımıza hız vereceğiz. Bu vesileyle Milliyetçi Hareket Partisi il teşkilatı olarak genel merkezimizin, genel başkanımızın emirleriyle üye seferberliği başlattık. Adıyamanlı hemşerilerimizi Milliyetçi Hareket Partisine üye olmaya davet ediyoruz. Partimize gelsinler, bir çayımızı içsinler, partimizin havasını solusunlar” ifadelerinde bulundu.

Kaynak : PHA