KAHTA
Giriş Tarihi : 28-07-2021 17:48

Kahta Belediyesinden yapılandırma müjdesi

Adıyaman Kahta ilçesi Kahta Belediyesinde borcu olan abone ve mükelleflere yapılandırma müjdesi verildi..

Kahta Belediyesinden yapılandırma müjdesi

7326 Sayılı Torba yasa kanunu kapsamında abonelere kaçırılmaması gereken pek çok imkân sağlandığı duyurulurken, borçlu abonelere borçlarını yeniden yapılandırma imkanı verildiği belirtildi.
 Kahta Belediyesinden yapılan açıklamada; "Kahta Belediyesi veznelerine müracaat edilmesi halinde 30 Nisan 2021 kadar olan borçların yeniden yapılandırılarak 18 taksite kadar ödenebilecektir. Borcu olan abonelerin ödemelerini peşin veya taksitli bir şekilde yapmaları sonucunda faiz afları uygulanacaktır. Borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşlarımızın 31 Ağustos 2021 tarihine kadar belediyemize müracaat etmesini önemle duyuruyoruz."dedi.
Yazılı alacaklara faiz indirimi uygulanacağını duyuran Kahta Belediyesi,"7326 sayılı yapılandırma kanunu kapsamında belediyemizin su emlak vergisi çevre temizlik vergisi ilan reklam vergisi kira alacakları ile kanun kapsamındaki diğer alacakların faizlerine af uygulanacaktır. Su ve emlak borçlarınızı yüzde 90 faiz indirimiyle peşin ödeyebilir veya 6-9-12-18 taksit seçeneklerinden yararlanarak yapılandırabilirsiniz.”

Kaynak : PHA