SİYASET
Giriş Tarihi : 25-07-2021 21:43

CHP'li Binzet: Vatandaş hükümetten seslerinin duyulmasını bekliyor

CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere ile birlikte beldelerde yaşayan vatandaşlarla bir araya gelerek bölgede yaşanan sorunları dinledi..

CHP'li Binzet: Vatandaş hükümetten seslerinin duyulmasını bekliyor

CHP’liler Adıyaman’da il ve ilçe örgütleri, belediye başkanı, il genel meclis üyeleriyle birlikte Belören, Yukarıkarakuyu ve Çelik, Balkar, Bağlarbaşı, Yarbaşı köylerini ziyaret ederek, bölgedeki sorunları yerinde dinledi.

 "Ürettiğini satacak pazar bulamamaktan dert yanıyor"

Gerçekleştirilen ziyaretlere ilişkin konuşan CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet, şunları kaydetti:

“Köylerimizi ziyaret ederek vatandaşlarımızın yaşadığı sorunlarını yerinde dinleyerek taleplerini aldık. Bölgelerde altyapı ve 2B arazilerindeki tapu sorunu ile beraber içme suyu, ödenen elektrik bedellerinin fahiş olması gibi problemlerin olduğunu tespit ettik. Köylerimizde yaşanan sorunlarının takipçisi olacak ve bu sorunların çözüme kavuşturulması için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Yine köylerimizde üreticilerimiz yüksek girdi fiyatlarından ve ürettiğini satacak pazar bulamamaktan dert yanıyor. Gençlerimiz ise işsizlik sorunuyla boğuşuyor. Birçok gencimiz veriler de yansıdığı üzere iş bulmaktan dahi ümidini kesmiş vaziyette. Vatandaşlar hükümetten seslerinin duymasını bekliyor.” 

Kaynak : PHA