ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 15-07-2021 23:16   Güncelleme : 15-07-2021 23:16

Vali Çuhadar'dan 15 Temmuz Gazilerine Ziyaret

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, 15 Temmuz 2016‘daki Fetullahçı Terör Örgütünün hain darbe girişimi esnasında yaralanan 15 Temmuz gazilerini evinde ziyaret etti.

Vali Çuhadar'dan 15 Temmuz Gazilerine Ziyaret

15 Temmuz Gazilerini ziyaret sırasında Vali Mahmut Çuhadar’a Belediye Başkanı Süleyman Kılınç Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Müftüsü Mehmet Taşçı, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi Çelik ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Şube Başkanı Hacı Erdengi eşlik etti.

Vali Çuhadar ve beraberindeki heyet, ilk olarak 15 Temmuz 2016’daki ihanet girişimi sırasında İstanbul Harbiye’deki TRT binası önünde darbecilerin açtığı ateş sonucu bir parmağını kaybederek yaralanan 15 Temmuz Gazisi Ömer Ünlü’yü evinde ziyaret etti.

Vali Çuhadar, 15 Temmuz Gazisi Ömer Ünlü ve ailesiyle sohbet ederek, gösterdiği cesaret ve kahramanlık için teşekkür ederek çiçek takdim etti. Buradaki ziyaretin ardından Vali Çuhadar ve beraberindekiler, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde darbecilerin açtığı ateş sonucu sol bacağından yaralanan 15 Temmuz Gazisi Durmuş Çelikbilek’i ziyaret etti.

Vali Çuhadar, 15 Temmuz Gazisi Durmuş Çelikbilek’le sohbet ederek o gece gösterdiği cesaret ve kahramanlık için teşekkür ederek çiçek takdim etti. Gazilerin çocuklarıyla da yakından ilgilenen Vali Çuhadar çocuklara oyuncak hediye etti. 15 Temmuz Gazileri Ömer Ünlü ve Durmuş Çelikbilek Vali Mahmut Çuhadar ve il protokolünün ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek o karanlık gecede yaşanılanları anlattı.

Gösterdikleri cesaret ve kahramanlıktan dolayı 15 Temmuz Gazileri Ömer Ünlü ve Durmuş Çelikbilek’e teşekkür eden Vali Mahmut Çuhadar, “FETÖ’nun hain işgal girişimi sırasında gözünü kırpmadan, cesaretle tank, top ve tüfeğin karşısında canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Siz gazilerimize de şükranlarımızı sunuyorum. Sizlerin şahsında tüm gazilerimize gösterdikleri fedakârlıktan dolayı teşekkür ediyorum. Gösterdiğiniz cesaret ve kahramanlıktan dolayı devlet ve millet olarak sizlere minnettarız.” dedi.

 


Kaynak:PHA