GÖLBAŞI
Giriş Tarihi : 02-07-2021 11:09   Güncelleme : 02-07-2021 11:24

Başhekim Aydın'dan 3.Doz Aşı Çağrısı

Türkiye'de COVID-19 salgını ile mücadelede yürütülen aşı kampanyasında, "hatırlatıcı doz" olarak da bilinen 3. doz aşı da vatandaşlara uygulanmaya başlandı.

Başhekim Aydın'dan 3.Doz Aşı Çağrısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 30 Haziran Çarşamba günkü Bilim Kurulu toplantısının yapılmasının ardından, 2 doz uygulanan COVID-19 aşılarına ek olarak “Hatırlatıcı doz” olarak bilinen 3. dozun da uygulanmaya başlanacağını açıkladı.

 

Bilim kurulunun güncellediği kararlar doğrultusunda  vatandaşların 3.doz aşılarının yapılmasının önemini vurgulayan Gölbaşı Devlet Hastanesi Baş Hekimi Uzm.Dr. Mehmet Emin AYDIN  yaptığı açıklamada; “Aşı Sayımızı Arttırmak İçin Uğraşıyoruz .Sağlık çalışanlarımız ve 50 yaş üstü vatandaşlarımız 3. Doz aşılarını olmak için, hastanemize, aile sağlığı merkezlerine, aşı standına randevulu veya randevusuz bir şekilde başvurabilirler. Bilim kurulunun güncellediği kararlar doğrultusunda;  Covid hastalığını geçirmiş kişiler hastalığın üzerinden 3 ay geçtikten sonra aşılarını olabilir. Biontech aşısı ile ilk doz aşısı yapılmış vatandaşlarımız da 4 hafta sonra ikinci doz aşılarını olabilirler. Eski günlerimize geri dönebilmek ve salgından kurtulmak için elimizdeki en önemli silah aşıdır. Aşı sırası gelmiş tüm vatandaşlarımızı aşılarını olmaya davet ediyorum.”dedi.