ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 20-06-2021 18:48

Zabıtadan önce uyarı sonra ceza

Adıyaman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, işyerleri tarafından kaldırımlara bırakılan, görüntü kirliliğine yol açan ticari mallar, flama ve seyyar tabelaları kaldırttı..

Zabıtadan önce uyarı sonra ceza

Adıyaman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ana cadde ve sokaklarda vatandaşların kullanım alanı olan kaldırımların, iş yerleri tarafından işgal edilmesinin önüne geçebilmek için denetimlerini sürdürüyor.

 

Cadde ve sokaklarda,  yayaların kullanım alanı olan kaldırımların iş yerleri tarafından işgal edilmesinin önüne geçebilmek için denetimlerini arttıran Adıyaman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, işyerleri tarafından kaldırımlara bırakılan, görüntü kirliliğine yol açan ticari mallar, flama ve seyyar tabelaları kaldırttı.

Önce uyarı sonra ceza 

Kaldırımları işgal eden işyeri sahiplerine söz konusu işgallerin belediye mevzuatına aykırı olduğunu uygun bir dille anlatan ekipler, uyarılara rağmen kaldırımları işgal eden esnaflara daha sonra yapılacak denetimlerde cezai işlem uygulanacağı uyarısında bulundu.

Kaldırımların işgal edilmemesi için sık sık uyarılarda bulunduklarını belirten yetkililer; “Tüm uyarılara rağmen kaldırım işgaline devam eden esnaflar hakkında yasal işlem başlatıyoruz. Kaldırımların yayalar için yapıldığını unutmayalım. İşgal edildiği için vatandaşlarımız yollarda yürümek zorunda kalıyor. İnsanların hayatını tehlikeye atmaya kimsenin hakkı yoktur.” ifadelerinde bulundu.  

 

Kaynak : PHA