KAHTA
Giriş Tarihi : 14-06-2021 20:48

Kahta’da basın mensuplarından kan bağışı

Adıyaman’ın Kahta ilçesindeki yerel ve ulusal basın mensupları, maske, mesafe ve hijyen kuralları kapsamında kan bağışında bulunarak, iyilik kervanına katıldı..

Kahta’da basın mensuplarından kan bağışı

14 Haziran, ABO kan grubu sistemini bulan Nobel ödülü sahibi bilim insanı Karl Landsteiner'ın doğum günü olması sebebiyle her yıl tüm dünyada “Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü” olarak kutlanıyor.

Kahta’daki yerel ve ulusal basın mensupları da günün anlam ve önemine binaen Kahta Kaymakamlığı önünde kurulan Kızılay Kan Bağış Merkezi’nde kan bağışında bulundu.

 "Her kan bizlerden uzakta şifa bekleyen bir kardeşimize can verebilir"

Bağışlanan her kan bir can kurtarır düşüncesiyle 14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü’nde kan bağışında bulunduklarını ifade eden basın mensupları, “14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü dolayısıyla ilçemizde kurulan kan bağış merkezinde bizler de gönüllü olarak kan bağışında bulunduk. Malumunuz pandemiden dolayı kan merkezlerindeki azalan kan stoklarına destek olmalıyız. Bağışladığımız her kan bizlerden uzakta şifa bekleyen bir kardeşimize can verebilir düşüncesiyle hareket ederek, ilçemizdeki tüm duyarlı vatandaşlarımızı da kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

"Hasta yakınları adına teşekkür ediyoruz"

Duyarlı davranışlarından ötürü basın mensuplarına teşekkür eden Adıyaman Kızılay Kan Merkezi doktorlarından İlhami Özdemir ise ; “Bir yandan zor koşullarda halkı bilgilendirmek için haberden habere koşan, kan bağışına farkındalık oluşturmak adına yaptıkları haberlerle üzerlerine düşen görevi yerine getiren gazeteci kardeşlerimiz, bu kez kendileri de bağışta bulunarak örnek bir davranışta bulundular. Kendilerini ayrı ayrı tebrik ediyor, kana ihtiyaç duyan hasta ve hasta yakınları adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

Kaynak : PHA