ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 19-05-2021 14:57

Genç milli sporculardan Vali Çuhadar’a ziyaret

19 Mayıs 1919 “Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” nın 102. yıl dönümü ve Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında Adıyamanlı milli sporcular, Vali Mahmut Çuhadar’ı makamında ziyaret etti..

Genç milli sporculardan Vali Çuhadar’a ziyaret

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 102. yılı dolayısıyla Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş öncülüğünde milli sporculardan oluşan gençlik grubu, Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına çelenk sundu. 

Çelenk sunum sonrası çeşitli spor branşlarından uluslararası arenada birçok başarıya imza atan milli sporcular Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş’le birlikte Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında Vali Mahmut Çuhadar’ı makamında ziyaret ederek üzerinde Vali Mahmut Çuhadar’ın isminin yazılı olduğu 02 numaralı Türkiye forması ve çiçek takdim etti.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve Gençlik Haftası dolayısıyla milli sporcuların ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Çuhadar, “Geleceğimizin teminatı olan siz değerli gençlerimizin Gençlik Haftasını tebrik ediyorum. Bundan 102. yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkmasıyla milli mücadelenin fitili ateşlenmiş ve yedi düvele karşı bir mücadele başlatılarak bunun sonucunda Türkiye Cumhuriyeti teşekkül ettirilmiş ve bizleri bugüne getiren büyük Türkiye’nin temel taşları atılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği, bağımsızlık şuuruyla yetişen sizlere emanettir. Siz değerli gençlerimiz sportif faaliyetlerle, bilimle, irfanla yoğrulduğu müddetçe Türkiye Cumhuriyetimiz ilelebet payidar kalacak ve uluslararası arenada hak ettiği saygın yeri alacaktır. Bunun için siz değerli gençlerimize düşen görev son derece önemli ve hayatidir. Sizler bir sonraki devlet idaresini ele alacak bugünün gençleri, yarının yetişkinleri, idarecileri ve bilim adamlarısınız. Bundan dolayı güçlü ve müreffeh bir Türkiye idealini yaşatacak olan en büyük güvencemiz sizlersiniz. Bu nedenle sizlerin çağın gerekleri doğrultusunda nitelikli bir eğitim alarak en iyi şekilde yetişmeniz, devlet ve millet olarak en önemli gayemizdir.”dedi. 

Ziyaret sonunda Vali Çuhadar, milli sporculara bir çanta içerisinde çeşitli hediyelerden oluşan bir set verdi.

Vali Mahmut Çuhadar daha sonra, Valilik bahçesinde Adıyaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve Gençlik Haftası kutlamaları kapsamında organize edilen bisiklet turunun startını verdi.

Kaynak : PHA