GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-05-2021 12:41

MHP'li Özgün'den 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adıyaman İl Başkanı Hüseyin Özgün, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı..

MHP'li Özgün'den 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

Özgün, mesajında Türkiye Cumhuriyeti'nin 19 Mayıs 1919'da başlayan topyekûn bir direniş ve bağımsızlık mücadelesi sonunda kurulduğunu kaydetti.

"19 Mayıs 1919 tarihi, Türk Milletinin adeta yeniden doğduğu ve aziz milletimizin gönlünde çok önemli bir yere olduğu bir gündür" diyen Özgün, şunları ifade etti:

"İlk adımı 19 Mayıs 1919'da atılan Milli Mücadele süreci içerisinde Türk Ulusu, Büyük Önder Atatürk'ün önderliğinde başlatılan var olma mücadelesini emsalsiz bir zaferle, uğrunda binlerce şehit vererek sonuçlandırmış, bağımsızlık mücadelesini kazanmıştır. Bu mücadele liderimiz Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin ifadesi ile söylemem gerekirse, ”Bu yürüyüş, vatanı sahipsiz, çaresiz, kimsesiz sananlara karşı var oluş mücadelesidir. Bu yürüyüş bölünmememizi parçalanmamızı isteyenlere karşı nefsi müdafaa kararlılığıdır. Bu yürüyüş bitmemizi, tükenmemizi, gitmemizi, yersiz ve yurtsuz kalmamızı projelendiren işgalcileri İzmir’e kadar kovalayan iradenin eseridir" Bizler var oldukça Türk Milletinin İstiklal ve İstikbali mutlaka yaşayacak ve yaşatılacaktır. Bu düşüncelerle 19 Mayıs 1919’un 102.yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Milliyetçi kahramanları ve aziz şehitlerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle anıyorum."

Kaynak : PHA