SİYASET
Giriş Tarihi : 18-05-2021 21:00   Güncelleme : 18-05-2021 21:00

Başkan Buluş'un 19 Mayıs Atatürk'ü anma gençlik ve spor bayramı mesajı

CHP Adıyaman Merkez ilçe Başkanı Buluş, 19 Mayıs Atatürkü anma,gençlik ve spor bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Başkan Buluş'un 19 Mayıs Atatürk'ü anma gençlik ve spor bayramı mesajı

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Türk Milleti için bağımlı yaşamaktansa ölmek daha iyidir.’ diyerek 19 M ayıs 1919 yılında Samsun’da tutuşturduğu kurtuluş meşalesi ile ülkemizin emperyalizme karşı mücadelesi 
‘Ya istiklal ya ölüm!’ diyerek varoluş mücadelesine başlamıştır. Bu ruh ile Kurtuluş Savaşı zaferle sonuçlanmış, demokrasiye uzanan cumhuriyet tarihimizin temel adımları atılmıştır.
19 Mayıs Türk Milletinin tarih sahnesinden silinmek üzereyken tüm varlığıyla ayağa kalkıp zaferini bütün dünyaya ilan ettiği gündür. Bu cennet vatan uğruna feda olmaya hazır olanların destan yazdığı, dünya tarihinin değiştiği gündür. 19 Mayıs gençliğimize armağan edilerek dünyaya bu mücadelenin ilelebet genç ve diri kalacağı mesajı verilmiştir. Geçmişten aldığımız gücümüzü geleceğe daha güçlü bir şekilde taşıyacak olan gençlerimize düşen en önemli görev; devraldıkları bu eşsiz mirası daha da zenginleştirmek için büyük bir özveriyle çalışmak, kendilerinden sonra gelen nesillere bugün olduğundan çok daha parlak, çok daha kalkınmış, çok daha gelişmiş, bir ülke bırakmış olmaktır.
Atamız Gençliğe Hitabesinde ‘Bütün bu vaziyetten daha elim ve daha vahim olmak üzere memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar gaflet, delalet, hatta hıyanet içinde bulunabilirler.’ diyerek bu günleri de görmüştür. ‘Tüm ümidim gençliktedir.’ diyen ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygıyla anıyor,  102. Yılında  ülkemizi aydınlatan devrimlerine sıkı sıkıya bağlı olduğumuzu bir kez daha vurgulayarak tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.