TUT
Giriş Tarihi : 18-05-2021 20:53

Kaymakam Tugay'ın 19 Mayıs mesajı

Adıyaman Tut İlçe Kaymakamı Muhammet Tugay, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı mesajı yayınladı..

Kaymakam Tugay'ın 19 Mayıs mesajı

Adıyaman Tut İlçe Kaymakamı Muhammet Tugay, mesajında, 19 Mayıs ile toprakları zorla alınmak, halkı zincirlenmek, geleceği yok edilmek istenen milletimiz kendi kaderini eline almış, ‘Ya istiklal ya ölüm’ diyerek varoluş mücadelesine başlamıştır."dedi.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs’ta Samsun’a ayak basarak kurtuluş meşalesini yakarak, bir ülkenin makus talihini değiştirdiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve vatanını seven kadın, erkek, genç, yaşlı demeden hep birlikte tarihin akışını değiştiren, dünyaya örnek teşkil eden bir mücadele vermiştir. 

19 Mayıs 1919 tarihi, Türkiye Cumhuriyetinin tarihindeki dönüm noktalarından biridir. Atatürk’ün Samsun’a çıkışı kurtuluşun başlangıcıdır. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları Milli Mücadele’yi başlatmak üzere Samsun’da Anadolu topraklarına bastığı 19 Mayıs 1919 tarihinin önemi nedeniyle de Büyük Önder 19 Mayıs’ı Türk gençliğine armağan etti. Bu bayramın Atatürk tarafından armağan edildiği geleceğimiz ve umudumuz olan gençlerimizin; bağımsızlığa, Cumhuriyete, Atatürk ilke ve devrimlerine ve 19 Mayıs ruhuna her zamankinden daha fazla sahip çıkacağına inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle, böylesine anlamlı günde başta gençlerimiz olmak üzere tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bizlere bağımsız Türkiye’yi armağan eden Ulusal Kurtuluş Mücadelemizin kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyoruz."
 

 

Kaynak : PHA