TUT
Giriş Tarihi : 13-05-2021 12:16

Kaymakam Tugay'ın Ramazan Bayramı mesajı

Adıyaman’ın Tut ilçe Kaymakamı Muhammet Tugay, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı..

Kaymakam Tugay'ın Ramazan Bayramı mesajı

Kaymakam Tugay, mesajında, başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu azaptan kurtuluş olan mübarek Ramazan ayına veda ederken, sevgi, saygı, hoşgörü, paylaşma ve yardımlaşmanın, milli birlik ve beraberliğimizin doruk noktasına ulaştığı bir Ramazan Bayramına daha ulaşmanın mutluluğu ve huzuru içindeyiz.” dedi.

”Dini bayramlarımız 14 asırdır küskünlerin barıştığı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının, yardımlaşma ve toplum olma bilincinin arttığı çok özel günlerimizdir” diyen Tugay, şunları kaydetti:

“Bayramı bayram yapan, yetimlerin, yoksulların, yaşlı ve çocukların sevindirilmesi, akraba, dost ve komşuların ziyaret edilmesi, sevdiklerimizin yanımızda bulunmasıdır. Bununla birlikte tüm dünyada etkisini sürdürmekte olan koronavirüs salgını nedeniyle bayram ziyaretlerini ertelemek zorunda olmamız, bizleri bu bayramı da buruk olarak geçirmek durumunda bırakmaktadır. Bayramları bayram olarak yaşayabileceğimiz, dost ve akraba ziyaretlerini hastalık korkusu olmadan yapabileceğimiz gelecek bayramlar için mutlaka maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymaya devam etmeliyiz. Bu duygular içerisinde Ramazan Bayramı'nın tüm dünyaya sağlık, huzur, barış ve mutluluk getirmesi temennisiyle başta şehit ve gazi ailelerimiz olmak üzere Tut’lu hemşehrilerimizin ve aziz milletimizin bayramını kutluyor, saygı ve selamlarımı arz ediyorum.”
 

Kaynak : PHA