SİYASET
Giriş Tarihi : 12-05-2021 18:40

Fatma Ulubey'den Ramazan Bayramı mesajı

Siyasetçi yazar Fatma Ulubey, "Ramazan Bayramının tüm insanlığa öncelikle sağlık, barış ve çocukların öldürülmediği bir bayram olmasını diliyorum." dedi..

Fatma Ulubey'den Ramazan Bayramı mesajı

Fatma Ulubey, mesajında, "Bayramlar  toplumsal huzurun, barışın, dayanışmanın, yardımlaşmanın, kardeşliğin ve hoşgörünün pekiştiği günlerdir."dedi.

Bayramların anlamına uygun olarak kutlanması gerktiğini vurgulayan Ulubey, şu ifadelere yer verdi:

"Bu hoşgörü çerçevesinde ihtiyaç sahibi herkesle dayanışma ve yardımlaşma içinde olmalıyız. Dargınlık, kin ve nefretin yerine; sevgiyi, hoşgörüyü,barış ve kardeşliği hakim kılmalı, yetimlerin, fakir ve muhtaçların yüzünü güldürmeli, onlara yardım elini uzatmalıyız... Ne yazik ki dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan pandemi nedeniyle var olan sıkıntılar daha da  çoğaldı. Bu zorlu süreçte daha çok kenetlenmeliyiz. Her ne kadar sosyal yaşamımız daralsada, çocucuklarımızla kucaklaşıp, sarılamasak da bu sıkıntılı sürecin gececeğine olan inancımızı korumalıyız. Normal yaşam koşullarına döneceğimiz  inancı ve ümidiyle hep bir arada birlik ve beraberlik  içinde nice bayramlar dileyerek, Ramazan Bayramın ( Şeker Bayramın ) tüm insanlığa öncelikle sağlık, barış ve çocukların öldürülmediği bir bayram olmasını diliyorum."

Kaynak : PHA