ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 12-05-2021 15:57

Adıyaman Valisi Çuhadar’ın Ramazan Bayramı mesajı

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı..

Adıyaman Valisi Çuhadar’ın Ramazan Bayramı mesajı

Vali Çuhadar mesajında, "Derin bir manevi iklimi, huzur ve kardeşlik ortamını idrak ettiğimiz Ramazan ayını geride bırakırken yeni umutların güç bulacağı mübarek Ramazan Bayramına erişmenin mutluluğunu yaşamaktayız. Bu vesileyle, Adıyamanlı kardeşlerimin, milletimizin ve tüm İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramını en kalbi duygularımla tebrik ediyorum."dedi. 

"Bir milleti kaynaştıran en önemli unsurların başında gelen ve toplumsal yaşamda önemli yeri bulunan bayramlar, birlik ve beraberlik duygularının yoğunlaştığı, sevinç, neşe ve coşkunun buluştuğu, iyilik ve güzelliklerin harmanlandığı, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinleştiği, insanların kardeşçe kucaklaştıkları çok özel günlerdir"diyen Vali Çuhadar, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Ancak bu Ramazan Bayramını da, iki yıla yakın bir süredir tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizi de etkileyen koronavirüs salgınına yönelik alınan tedbirler nedeniyle bayram ziyaretlerini gerçekleştirememenin, sevdiklerimizle bayramlaşıp kucaklaşamamanın burukluğu içerisinde idrak edeceğiz. İnanıyorum ki bu zor günleri siz kıymetli hemşerilerimizin göstereceği gayret, sabır ve kurallara riayet ederek dayanışma içerisinde hep birlikte geride bırakacağız. Zira, salgınla mücadelede alınan tedbirler geleceğe dönük olarak bize umut veriyor. Alınan tedbirlerle inşallah bundan sonraki bayramları eskiden olduğu gibi yine aile büyüklerimiz ve sevdiklerimizle bir araya gelerek kutlamanın neşe ve sevincini yaşarız. Göstereceğiniz hassasiyetten dolayı şimdiden siz kıymetli hemşerilerime teşekkür ediyor, Ramazan Bayramı vesilesiyle tutulan oruçların, verilen fitrelerin, yapılan ibadet ve duaların Allah katında kabul olmasını diliyorum. Bu düşüncelerle bu zorlu günlerin bir an önce bitmesi ve daha güzel bayramlarda buluşmak temennisiyle bütün Adıyamanlı hemşerilerimin, aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramını en içten duygularımla kutlarken, aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi de şükranla anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Kaynak : PHA