GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-05-2021 11:30

Vali Çuhadar ve İl protoklü’nden Besni, Gölbaşı ve Tut ilçesine ziyaret

İlçelerin ihtiyaç ve taleplerini yerinde tespit etmek ve karşılaştıkları sorunlara çözüm bulmak amacıyla ilçe gezilerini sürdüren Vali Mahmut Çuhadar, AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Milletvekili Halil İbrahim Fırat, Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç ve AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin’le birlikte Besni, Gölbaşı ve Tut ilçelerini ziyaret ederek, İstişare ve Değerlendirme Toplantıları gerçekleştirerek kamu yatırımlarını inceledi..

Vali Çuhadar ve İl protoklü’nden Besni, Gölbaşı ve Tut ilçesine ziyaret

İlçe ziyaretleri kapsamında ilk olarak Gölbaşı ilçesini ziyaret eden Vali Mahmut Çuhadar, AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Milletvekili Halil İbrahim Fırat, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç ve AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin’i İlçe Kaymakamı Köksal Mutlu, Belediye Başkanı İskender Yıldırım ve ilçe yöneticileri karşıladı.
Karşılama sonrası Belediyeye ait Konferans Salonuna geçen Vali Çuhadar ve Adıyaman Milletvekilleri, burada ilçe yöneticileri ve STK temsilcileri ile Kamu Yatırımlarını Değerlendirme ve İstişare Toplantısı gerçekleştirdi. 
Gerçekleşen toplantıda ihtiyaç ve talepleri tek tek not alan Vali Çuhadar ve Adıyaman Milletvekilleri, toplantıdan alınan öneri ve tavsiyeleri önceliğine göre tasnif edip bunları değerlendireceklerini ve çözüm bulmaya çalışacaklarını vurguladılar. 
Gölbaşı ilçesindeki toplantı sonrası Vali Mahmut Çuhadar ve Adıyaman Milletvekilleri, Besni ilçesine geçti. 
Besni ilçesinde Vali Mahmut Çuhadar, AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Milletvekili Halil İbrahim Fırat, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç ve AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin’i İlçe Kaymakamı Nazlı Demir, Belediye Başkanı Eyüp Mehmet Emre ve ilçe yöneticileri karşıladı.
Karşılama sonrası Vali Çuhadar ve Milletvekilleri, Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısına katıldı. 
Gerçekleşen toplantıda, İlçe Kaymakamı Nazlı Demir tarafından ilçenin tarihi, kültürü, coğrafyası ve kamu yatırımlarının mevcut durumu ile ihtiyaç ve talepler hakkında Vali Çuhadar ve Adıyaman Milletvekillerine bir sunum yapıldı.  
Vali Mahmut Çuhadar ve Adıyaman Milletvekilleri ilçe gezilerinin son ziyaretini Tut İlçesine gerçekleştirdi. 
Vali Mahmut Çuhadar ve beraberindeki heyeti Kaymakamlık bahçesinde Tut Kaymakamı Muhammed Tugay ve ilçe yöneticileri karşıladı. 

Kaymakamlık ziyaretinin ardından Vali Mahmut Çuhadar ve Adıyaman Milletvekilleri, kısıtlamadan muaf Tut ilçe esnafını ziyaret ederek, hasbihal edip, esnafa bereketli kazançlar diledi. Heyet daha sonra Tut ilçesinde yapımı tamamlanan bazı kamu yatırımları ile ilçenin kuzey tarafında bulunan Çanakçı Mevkiinde doğa ve yayla turizminin geliştirilmesi amacıyla inşa edilen bungalov evlerini inceledi.

Kaynak : PHA