GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-04-2021 17:43

Başkan Erdengi: Türk milletinin uzun ve şanlı tarihi gurur kaynağıdır

ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarına ilişkin yayımladığı mesajındaki "sözde soykırım" ifadesine ilişkin Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Adıyaman Şube Başkanı Haci Erdengi sert tepki gösterdi..

Başkan Erdengi: Türk milletinin uzun ve şanlı tarihi gurur kaynağıdır

Başkan Erdengi yazılı açıklamasında, "Tarihinde, şan, şeref ve zaferden başka bir şey yazmayan asil Türk devletleri "soykırım" yapmadı yapmaz da. Bizi soykırımla suçlayanlar önce tarihlerine sonra da aynaya bakmalı."dedi.

"1915 yılında Osmanlı Devleti'nde yaşanan olaylar hakkında tarihi ve hukuki dayanaklardan yoksun ve asılsız iddialar  hiçbir suretle kabul edilemez" diyen Erdengi, şöyle devam etti:

"Ülkemizle ilgili tarihi gerçeklerden uzak değerlendirmeleri tümüyle reddediyor ve şiddetle kınıyoruz. Tarih gerçekleri yazar ve bu asılsız iftiralar şanlı tarihimize asla leke süremez.Yapılan yorumların tarih nezdinde en ufak kıymeti yoktur ve olmayacaktır.

Terör örgütünün siyasi uzantısı bu ülkenin ekmeğini yediği halde hainlikte sınır tanımayan o eli kanlı örgütün temsilcilerinin kısa ve kara tarihi ise utanç vesikalarıyla doludur. Onların tarihi bölücü terör örgütünün tarihidir. 

Vatanı, bayrağı, inancı ve bağımsızlığımız için şehit olanların aileleri ve kahraman gaziler olarak Amerika Devlet Başkanı'nın soykırım tanımlaması hakkında  konuşmalarını ve Meclis'teki terör sevicilerin bu konuda açıklamalarını şiddet ve nefretle kınıyoruz."

Kaynak : PHA