ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 18-04-2021 14:13

Tarihi konağın restorasyonu için sona yaklaşıldı

Adıyaman’ın tarihi dokusunu yeniden canlandırmak için şehir merkezindeki tarihi konakların restorasyonuna başlamayı hedefleyen Adıyaman Belediyesi çalışmalarına hız verdi..

Tarihi konağın restorasyonu için sona yaklaşıldı

Adıyaman’ın turizm pastasından daha fazla pay alabilmesi için kentin turistik değerlerini yeniden şehre kazandırmayı amaçlayan Adıyaman Belediyesi, işe şehir merkezinde bulunan tarihi konakları restore edip, halkın hizmetine sunarak başlıyor.
Restore edildikten sonra ‘Adıyaman Evi’ olarak yerli ve yabancı turistlere hizmet edecek olan konaklardan bir tanesi olan Talat Efendi Konağının malikleriyle bir araya gelen Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu uzmanları tarafından yapılan incelemeler neticesinde gelinen süreçle ilgili bilgi alışverişinde bulundu.
Ziyarette yaptığı konuşmada, resmi işlemlerin tamamlanmasının ardından restorasyon çalışmalarına hızlı bir şekilde başlayacaklarını söyleyen Başkan Kılınç, “Adıyaman’ın tarihi değerlerini gelecek nesillere ulaştırmak amacıyla başlattığımız projemiz hızla ilerliyor. İnşallah resmi çalışmalar tamamlanır tamamlanmaz restorasyon çalışmalarına başlanacak ve bu önemli değerler halkımızın hizmetine sunulacak” diye konuştu.

 

Kaynak : PHA