BESNİ
Giriş Tarihi : 11-04-2021 11:08

Bilgi yarışmasının kazananı belli oldu

Adıyaman'ın Besni ilçesinde BENAP kapsamında gerçekleştirilen ortaokullar arası bilgi yarışmasının kazananı belli oldu..

Bilgi yarışmasının kazananı belli oldu

Kaymakam Nazlı Demir'in talimatları ve Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü desteği ile Besni Rehberlik ve Araştırma Müdürlüğü (RAM) proje ekibi tarafından hazırlanan Besni Eğitimde Niteliğin Artırılması Projesi (BENAP) kapsamında gerçekleştirilen ortaokullar arası bilgi yarışmasının final müsabakası yapıldı.

Besni Şehit Eren Kupal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen bilgi yarışması finaline eleme müsabakalarında başarılı olarak finalde yarışmaya hak kazanan Besni İmam Hatip Ortaokulu, İzollu Ortaokulu, Safyün Hatice Gölbaşı Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu, Çomak Ortaokulu, Özel Simya Ortaokulu, Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu ve Kutluca Ortaokulu katıldı.

8 okul ve 24 öğrencinin katılımıyla jüri eşliğinde gerçekleştirilen bilgi yarışması finalinde Atatürk Ortaokulu 20 sorunun tamamına doğru cevaplayarak 100 puan alarak birinci olurken, Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu ikinci, Özel Simya Ortaokulu ise üçüncü oldu.

Böylelikle 35 ortaokul arasında düzenlenen bilgi yarışması sona erdi.

Kaynak : PHA