SİYASET
Giriş Tarihi : 08-04-2021 18:16

Milletvekili Taş'ın, Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 176. yıl dönümü mesajı

AK Parti Adıyaman Milletvekili Yakup Taş, Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 176. yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı..

Milletvekili Taş'ın, Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 176. yıl dönümü mesajı

Milletvekili  Taş, mesajında 10 Nisan 1845 yılında kurulan Polis Teşkilatı'nın, gücünü halktan ve kanunlardan alarak, görevini her zaman fedakârca yaptığını toplumun güvenini ve takdirini kazandığını söyledi.

"Millet olarak polisine her zaman güvenmiş, her türlü desteği vererek, yanında  yer almış ve almaya da devam etmekteyiz" diyen Taş, şunları kaydetti:

"Bu onurlu görevlerini büyük bir özveriyle ve insan sevgisiyle yerine getirerek başta Adıyaman’ın barış, güven ve huzur şehri olmasında mesai mefhumu tanımadan görev alan emniyet teşkilatına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün Polis Teşkilatı 176 yaşındadır. Bu süre aynı zamanda polis teşkilatımızın  tecrübesinin bir göstergesidir.

Polis Teşkilatı'nın bu tecrübe ile  bundan sonrada  görevlerini  layıkıyla  yapacağına  inancımız  tamdır.
Bu duygu ve düşüncelerle gazilerimizi minnetle, şehit polislerimizi rahmetle anıyor,  emekli olan ve görevleri başında hizmet vermekte olan tüm polislerimize üstün başarılar ve  ailelerine de sağlık, mutluluk ve esenlikler dileyerek tüm Emniyet Teşkilatımızın 'Polis Haftası'nı kutluyorum."

Kaynak : PHA