SİYASET
Giriş Tarihi : 31-03-2021 13:37

CHP, Adıyaman’da kadına şiddete 'dur' dedi

CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka'nın, "YaşamHak" projesi kapsamında Adıyaman ziyaretini değerlendirdi..

CHP, Adıyaman’da kadına şiddete 'dur' dedi

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, "YaşamHak" projesi ziyaretleri kapsamında Adıyaman'ı ziyaret etti.

Türkiye'de kadına yönelik şiddeti engellemek için “YaşamHak” adlı projenin tanıtımı için CHP Adıyaman İl Başkanlığı tarafından program düzenlendi. 

Binzet: Yapılan her yanlışın kararı sandıkta sorulacaktır

Genel Başkan Nazlıaka’nın Adıyaman ziyaretini değerlendiren CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet açıklamasında, şunları kaydetti:

"Türkiye'de kadına yönelik şiddeti engellemek için “YaşamHak” adlı projemiz kapsamında CHP Adıyaman İl Başkanlığı olarak Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanımız Sayın Aylin Nazlıaka’nın katılımıyla çok önemli mesajların verildiği bir program düzenledik. 

“YaşamHak” adlı projeyi partililere anlatan Kadın Kolları Genel Başkanımız Sayın Aylin Nazlıaka toplantımızda yaptığı konuşmasında, “Ne yazık ki kadına yönelik şiddet her geçen gün daha da kontrolden çıkmış durumda. Bizlerde bu noktada bir proje yapıp hayata geçirdik. Bu proje ile genel merkezimizde bir çağrı merkezi kurduk. Bu çağrı merkezimizi arayanlara hem ücretsiz hukuki destek, hem ücretsiz psikolojik destek hem de diğer ihtiyaçlarını karşılamak konusunda hizmet veriyoruz. Bugün Adıyaman Barosuyla imzalamış olduğumuz protokol çerçevesinde Adıyaman’daki şiddet gören mağdurlarımıza da ücretsiz hukuki destek sunacağız. Önemli olan şu, zor zamanlarda yan yana durmak. Bu nedenle duruşmalarda, karakollarda ve her yerde kız kardeşlerimizle dayanışma içerisindeyiz.” şeklinde kadınlarımıza hitap etti. 

Cumhuriyet Halk Partisi olarak kadına şiddetle mücadele’de etkin rol alırken ülkemizin tüm sorunlarıyla da yakından ilgileniyoruz. Kongre için salonları leba leb dolduran iktidarın yüzünden bugün esnafımızdan kepenk kapatması isteniyor. Bu vebal bu kararı alanların üzerinedir. Bu ülke sizin yanlış kararlarınızın bedelini ödemek zorunda değil. Esnafımız vatandaşımız ekonomik olarak bitmiş durumdadır. Biz her daim vatandaşımızın esnafımızın gençlerimizin haklı sesi olmaya devam edeceğiz. İktidara koştuğumuzu bilincindeyiz. Kimse bunları unutacak sanmasınlar. Yapılan her yanlışın kararı sandıkta sorulacaktır."

 

Kaynak : PHA