EĞİTİM
Giriş Tarihi : 24-03-2021 13:01   Güncelleme : 24-03-2021 13:01

Salkım Ana Okulunda "Su habercileri adlı E-Twinning" Projesi

Salkım Anaokulu Müdürü Fatih Karagöz: Su Habercileri Adlı E-Twinning Projesini, Anaokulu Olarak Başlatmanın Mutluluğunu Ve Gururunu Yaşıyoruz.

Salkım Ana Okulunda

Yeni E-Twinning Projemiz Okul Müdür Yardımcımız Mehmet Doğan Koordine Etmektedir. Dünyanın En Önemli Gündemlerinden Biri Olan Su Konusunda Proje Çalışması Yapmaktayız. Önümüzde Ki Yılarda Dünyada Su Kıtlığı Ve Kuraklık Konusunda Yaşanması Muhtemel Problemler Nedeniyle, Suyun Değerini Bilme Ve Su İsrafının Önüne Geçme Konularında Öğrencilerimize Ve Diğer Paydaşlarımıza Duyarlılık Kazandırmayı Amaçlıyoruz. Salkım Anaokulu Olarak Gelecek Yıllarda Temiz Su Sıkıntısı Olmamamsı İçin Tüm Paydaşlarımızın Bilinçlenmesi İçin Çalışmalarımızı Yürütüyoruz. Bu Kapsamda Su İsrafının Önlenmesi İçin Çalışmalar Yapan Öğretmenlerimize Teşekkür Ederiz.

WATER MESSENGERS (SU HABERCİLERİ) PROJEMİZ

Su, bir canlının hayatta kalabilmesi için en temel ihtiyaçlarından biridir. Günümüzde dünya nüfusunun artması, iklim değişikliği, ormanların tahrip olması ve geri dönüşümsüzlük gibi nedenlerle su kaynakları azalmaktadır. Projemizde suyun önemine dikkat çekilerek bilinçlendirme çalışmalarının yapılması amaçlamaktadır. Projemizin temel amacı; su faturalarını düşürmek, çocuklarda ve ailelerinde su bilinci oluşturmak, su kullanımının önüne geçmek, doğada geri dönüşümü artırmak gibi kazanımlar elde etmektir.