ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 23-03-2021 15:26

Adıyaman'da sağanak etkili oldu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Adıyaman ve ilçelerinde yapılan uyarıda fırtına ve kuvvetli fırtınaya karşı vatandaşları uyardı. Öğle saatlerinde kent genelinde başlayan sağanak hazırlıksız yakalananlara zor anlar yaşattı..

Adıyaman'da sağanak etkili oldu

Dün akşam Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Adıyaman ve ilçelerinde yapılan uyarıda fırtına ve kuvvetli fırtınaya karşı vatandaşları uyararak dikkatli olunmasını istedi.

Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada, "Sağanak ve gök gürültülü yağışların aralıkla yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/ m2) Adıyaman, Tunceli, Erzurum'un güneyi, Bingöl, Muş, Bitlis, Diyarbakır'ın kuzeydoğusu ve Hakkari çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/m2) olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu, yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, hortum oluşumu gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır."ifadesi yer aldı.

Öğle saatlerinde Adıyaman ve ilçelerde başlayan sağanakla birlikte cadde ve sokaklarda göletler oluştu, yağışa hazırlıksız yakalananlar zor anlar yaşadı. Vatandaşların otobüs durakları ve saçak altlarında bekleyerek korunmaya çalıştıkları görüldü.

 Adıyaman Belediyesi'ne bağlı ekipler, su birikintisi ve göletlere müdahale etti.

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :