GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-03-2021 20:14

Şehit ailelerine ziyaret

Adıyaman Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş ve Jandarma Astsubay Çavuş Arzuhan Yurtkan 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 106. yıl dönümü nedeniyle şehit ailelerini ziyaret etti..

Şehit ailelerine ziyaret

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 106. yıldönümü nedeniyle Adıyaman Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, Jandarma Astsubay Çavuş Arzuhan Yurtkan, ile birlikte vatanı ve istiklali için canını ve kanını feda etmekten çekinmeyen ve bu uğurda can veren kahraman şehitlerin kıymetli ailelerini evlerinde ziyaret etti.  

Adıyaman’daki Şehit P.Uzm Çvş Turan Çelik ve P.Er Çelebi Öztekin’in ailelerini evlerinde ziyaret eden İl Müdürü Fikret Keleş, "Ülkemizin asla unutulmayacak kahramanları olan şehitlerimiz her zaman gurur kaynağımızdır” diyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, şunları ifade etti:

”Şehit ailelerimizin hatırlarını sormak, varsa ihtiyaç ve taleplerini dinleyerek çözüme kavuşturmak üzere gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde çok duygulu anlar yaşadık. Kutsal vatan toprakları uğruna canını ve kanını feda etmekten çekinmeyen, şehitlik ve gazilik mertebesine ulaşmış, Çanakkale’den ve İstiklal Savaşından günümüze kadar nice şehitlerimiz ve gazilerimiz hürmetine bu topraklar bizlere vatan olmuştur. Bugün Anadolu’da tüten her evde bir Çanakkale şehidinin aziz hatırası vardır. Sınırların kanla çizildiği bu coğrafyadaki her aile bir Çanakkale yetimidir. Bu hal, nesilden nesile intikal eden bir şeref madalyasıdır. Bugün bu topraklar üzerinde huzur içerisinde ve özgürce hayatımızı sürdürüyorsak bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz.

Sizleri kendi ailelerimiz, yakınlarımız olarak görüyoruz. Sizlerin sağlık ve huzur içerisinde olmanız en büyük temennimiz. Devletimizin bütün kurumları ve yöneticileri şehit ailelerimiz ve gazilerimizin yanındadır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz."

Evlatlarını bu vatan uğruna şehit veren aileler ise hatırlanmaktan duydukları memnuniyeti ifade ederek, vatanın bölünmez bütünlüğünü sağlamak üzere görev başında şehit veren aileler olarak her zaman gurur duyduklarını belirterek, "Sizleri yanımızda görmek ve devletimizin sıcaklığını her zaman hissetmek bizleri ayakta tutmaya yetiyor.”  ifadelerini kullandı.

Kaynak : PHA