ÇELİKHAN
Giriş Tarihi : 18-03-2021 14:53

Çelikhan Milli Eğitim Müdürü Acar’dan 18 Mart mesajı

Adıyaman'ın Çelikhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Acar 8 Mart Çanakkale Zaferi'nin 106. yıl dönümü nedeni ile bir mesaj yayınladı..

Çelikhan Milli Eğitim Müdürü Acar’dan 18 Mart mesajı

Çelikhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Acar, yayımladığı mesajında, Çanakkale Zaferi'nin 106. yıl dönümünü kutladıklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Bugün Asım'ın Nesli'nin; karşısında birleşen yedi iklim-i dünyanın temsilcilerini, medeniyet denilen tek dişi kalmış canavarın, mahbesi yahut kafesi açılan sırtlan kümesinin, sürü halinde gezen tayyarelerini, donanmalarını, çelik tabyalarını, yağmur gibi yağan top ve güllelerini; İman dolu gögsünü siper ederek  o demir çemberi göğsünde parçalayarak, tertemiz alnından vurularak toprağa düşerek 'Çanakkale geçilmez' dediği 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 106. yıl dönümüdür.

Şanlı tarihimizin altın sahifelerinden biri olan milletimizin Çanakkale Zaferi'ni tebrik ederken şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Bu vesileyle zaferi kazandıran inanç ve şuura sahip nesiller yetiştirme, inanç gayret ve lütfunu Cenab-ı Allah'tan niyaz ederim."

 

Kaynak : PHA