KAHTA
Giriş Tarihi : 17-03-2021 14:09

Kaymakam Koç: 2. etap için yoğun çalışıyoruz, projeler yakında başlayacak

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde Kahta Organize Sanayi Bölgesi (Kahta OSB) 2. etap etüt çalışmaları yapılan yönetim kurulu toplantısıyla masaya yatırıldı..

Kaymakam Koç: 2. etap için yoğun çalışıyoruz, projeler yakında başlayacak

Kahta Kaymakamı ve Kahta OSB Yönetim Kurulu Başkanı Abdil Koç, “2. etap için yoğun çalışıyoruz. Projeler yakında başlayacak.” dedi.

Geçtiğimiz aylarda kamulaştırma çalışmaları tamamlanan Kahta OSB'de gözler 2. etabın açılmasına odaklandı.

Halihazırda 57 parseli bulunan ve tamamı tahsis edilen Kahta OSB 1. etapta yeni iş alanlarının oluşması ve istihdamın artması için 2. etabın da imara açılması ve yeni yatırımların gelmesi gerekiyor.

Kahta Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya Kahta Kaymakamı ve Kahta OSB Yönetim Kurulu Başkanı Abdil Koç, Kahta Belediye Başkanı ve OSB Başkan Vekili İbrahim Yusuf Turanlı, Yönetim Kurulu Üyeleri Zeynel Çelik, Sırrı Köse, Mustafa Kandemir ve Bölge Müdürü Yusuf Uluçay katıldı.

"Temennimiz bu yıl içerisinde tüm çalışmaları tamamlayarak faaliyete geçmek"

2. etap imar revizyon çalışmalarının masaya yatırıldığı toplantıda ile ilgili açıklamalarda bulunan Kaymakam Koç, “Kahta OSB ilçemizin en önemli iş ve yatırım alanı. Nüfus potansiyelimizi de göz önüne alarak üretim alanlarımızı, buna bağlı olarak istihdam sayılarını arttırmak gerekmektedir. Bütün bu taleplerimize en etkili cevap olarak Kahta OSB 2. etabın da faaliyete geçmesi yönündedir. Gerekli tüm etüt çalışmalarını değerli yönetim kurulumuzla beraber aralıksız sürdürmekteyiz. Temennimiz bu yıl içerisinde tüm çalışmaları tamamlayarak faaliyete geçmek. Bu münasebetle 2. etabı hizmete açılması için büyük gayretleri olan Sayın Valimize ve Sayın Milletvekillerimize vatandaşlarımız adına teşekkür ediyorum." dedi.

Kaynak : PHA