EĞİTİM
Giriş Tarihi : 13-03-2021 11:40   Güncelleme : 13-03-2021 11:40

Gölbaşı Salkım Ana Okulunda "Kodlaya Kodlaya Gelin Çocuklar" projesi başladı

Gölbaşı Salkım Ana Okulunda "Kodlaya Kodlaya Gelin Çocuklar" Adlı E-Twinning projesi Minik Öğrencilerin heyecanlı katılımıyla başladı

Gölbaşı Salkım Ana Okulunda

      Salkım Anaokulu  proje tabanlı bir kurum olmak, nitelikli çalışmalar yapmak, kurumsal olarak başarı çıtasını daha yukarılara çıkarmak için, çalışmalarını sistemli ve düzenli olarak yapmaya devam etmektedir. Okul müdürü Fatih Karagöz yaptığı açıklamada Şunları söyledi.

       İlkeleri ile İlkleri yapan bir kurum olarak Gölbaşı ilçemizde bir eğitim-öğretim yılında 5 adet e-twinning projesi yapmanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Salkım Anaokulu müdür yardımcısı Mehmet DOĞAN'IN kuruculuğunu yaptığı "Kodlaya Kodlaya Gelin Çocuklar" adlı e-twinning projemiz uygulamaya geçti. Proje uygulamalarımızla, erken yaşta kodlama eğitimi almaya başlayan çocukların; zihinsel gelişim, problem çözme, planlanma, durumlar arası ilişki kurma ve yeni fikirler üretme gibi konularda daha hızlı ilerledikleri görülmektedir. Çocukların kod yazmasını sağlayarak, zihinsel becerilerini güçlendirmesini sağlayabilir, hayatlarında önemli farklar yaratmasına yardımcı olabilirsiniz. Kodlaya kodlaya gelin çocuklar sloganıyla çıktığımız proje yolculuğunda hedef kitlemiz 3-7 yaş grubudur. Projemizde temel kodlama etkinliklerinin yanı sıra code.org destekli etkinlikler,code a-pillar,code karts uygulamalarında etkinliklere yer verilecektir.Bu uygulamalar ve etkinliklerle çocuklarımız yaparak yaşayarak temel kodlama becerilerini kazanmış olacaklardır.Kurumsal başarımıza katkı sağlayan tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz.